Žmogus mokosi visą gyvenimą. Jis mokosi vaikščioti, kalbėti, skaityti, rašyti, skaičiuoti, vėliau įgyja kokių nors profesinių žinių. Bet koks yra pagrindinis įgūdis, kuris turi didžiausią reikšmę kiekvieno gyvenime? Koks įgūdis priverčia nuolat judėti pirmyn? Manau, gerai pagalvoję sutiksite, kad reikalingiausias įgūdis yra norėjimas. Retas apie šią savybę susimąsto, dar mažesnė dalis žmonių ją lavina, o kiti dar gi stengiasi ją užgožti.

Žmogaus gyvenimą valdo emocijos ir jausmai. Ir nėra svarbu, ką žmogus žino ar ką moka, svarbu tai, ko jis nori ir kaip stipriai nori. Žmogus visada gali išmokti tai, ko jam reikia. Tam tik reikia noro, stiprių emocijų ir jausmų, nuolat stumiančių pirmyn ir kuriančių žmogaus pasaulį.

Kodėl daugumos žmonių gyvenimas nesikeičia ir vis lieka toks pats? Manote jie nežino, kaip pakeisti gyvenimą, kaip uždirbti daugiau pinigų, o gal jiems trūksta gabumų ir talentų? Iš tikrųjų šiems žmonėms trūksta noro, to jausmo, kuris išjudina žmogų ir stumia link tikslo.

Žmogaus smegenys unikalios. Jos sugeba padaryti beveik viską. Bet jos taip pat yra pakankamai tingios ir jeigu yra galimybė ko nors nedaryti, jos taip ir padarys. Ir tik stiprus noras jas gali priversti galvoti ir sugalvoti, kaip pakeisti gyvenimą.

Vienas iš populiariausių pasiteisinimų skamba taip: „Aš nežinau, kaip taip padaryti“. Bet tai yra tik pasiteisinimas nieko nedarymui. O ypač šiais laikais, kai informacijos yra daugiau negu kada nors ir ji taip lengvai prieinama. Visi viską žino arba gali sužinoti. Tik trūksta noro.

Kas yra noras? Koks jis turi būti, kad žmogus pradėtu judėti link tikslo? Pateiksiu nelabai gražų pavyzdį, bet jis geriausiai iliustruoja stiprų norą, kurį yra patyręs kiekvienas. Prisiminkite momentą kai norite į tualetą. Aplinkybės gali priversti jus šiek tiek pakentėti, bet tai tikrai netruks amžinai, vis tiek ateis tas momentas, kai iš visų jėgų bėgsite link savo tikslo ir nesvarbu, kokios bus aplinkybės, galvosite tik apie tai, kaip palengvinti savo naštą. Toks pat stiprus noras turi lydėti kiekvieno tikslus. Noras turi būti toks stiprus, kad, jeigu neartėjate link tikslo ir nesiimate jokių veiksmų, kyla skausmas, įtampa, kurie lydi nuolat ir primena, kad reikia kažką daryti. Jausdami tokį stiprų norą nugalėsite visas pasitaikančias kliūtis, įgysite visus reikalingus įgūdžius bei žinias, atrasite laiko ir jėgų, reikalingų žmonių, lėšų, padarysite viską, kas įmanoma.

Kaip išmokti norėti? Pirmiausia reikia nustoti riboti savo norus. Tai yra, nesakyti sau tokių dalykų kaip: „aš per jaunas“, „tai tik išrinktiesiems“, „aš negaliu to padaryti“, „tai neįmanoma“, „užteks ir tokio rezultato“ ir t.t. Tikėkite savo jėgomis ir nemažinkite savo tikslų. Kitas žingsnis – stiprinkite savo norus. Apsidairykite aplinkui, pasižiūrėkite į savo butą, namą, automobilį, figūrą, sveikatą, drabužius, atostogas, karjerą, finansinę padėtį, santykius su artimaisiais ir draugais, į savo ateitį ir paklauskite savęs: „Ar esu patenkintas tuo, ką matau?“, „Ar noriu ko nors geresnio?“, „Ar aš tik tiek sugebu?“ Jeigu netyčia ir esate patenkinti tuo, ką turite, tuomet praplėskite akiratį, pakeiskite aplinką, draugų ratą, pabendraukite su daugiau pasiekusiais žmonėmis, apsidairykite, kiek daug aplinkui visko, ką galima pasiekti, sukurti, padėti ir padaryti šį pasaulį ir savo gyvenimą dar šiek tiek geresniais. Prisiminkite, kas nustoja norėti, tas nustoja gyventi pilnavertį gyvenimą.