Po skanių pietų ar vakarienės dažnas nuo stalo atsistoja su perpildytu skrandžiu, jaučiasi neenergingas ir nepatenkintas savimi. Eilinį kartą pasižada daugiau nebepersivalgyti, tačiau retai laikosi šio pažado. Daugkartiniais tyrimais buvo įrodyta, kad mažiau valgantys žmonės, jaučiai daug geriau, yra darbingesni, sveikesni ir gyvena ilgiau. Norėdami nepersivalgyti, turite jausti save, žinoti, kiek galite suvalgyti.

Alkio jausmas gali kilti natūraliai, kai organizmui reikia maistingųjų medžiagų arba nenatūraliai, kai maisto pagalba bandoma susitvarkyti su emocijomis. Patenkinę natūralų alkį jausime sotumą, nenatūralų – nusiraminimą. Būtina suprasti skirtumą tarp šių alkio tipų, nes eliminavę nenatūralųjį, kai kurie žmonės stipriai sumažintų nereikalingo maisto kiekį. Esant natūraliam alkiui, reikia nusistatyti pasisotinimo lygį, tą riba, ties kuria organizmo poreikiai bus pasotinti, o patys jausimės gerai ir lengvai. patarimai padės jums nepersivalgyti:

Pajauskite alkį

Nevalgykite dažniau negu 3-4 valandos. Tai tūrėtų būti lengva ir nieko su organizmu tikrai neatsitiks. Dažniausiai per tokį laiką žmogus net nespėja praalkti. Jeigu norisi pavalgyti ankščiau, pagalvokite, ar tai nėra nenatūralus alkis., Jei tai jis, pasistenkite atsipalaiduoti, nusiraminti. Valgykite tik tuomet, kai alkis natūralus.

Ugdykite įprotį

Įpratinkite organizmą kiekvieną dieną valgyti tuo pačiu metu. Tokiu būdu valgymų kiekis per dieną nesiskirs ir persivalgyti bus sunkiau. Jeigu netyčia reikiamą valandą nepavyksta pavalgyti, galite vietoje valgio išgerti vandens.

Pajauskite skonį

Dažnai žmonės skubėdami valgo taip, kad net nepajaučia skonio. Skonio nepajautimas nėra pats blogiausias dalykas, tačiau skubėdamas žmogus dažnai jau per vėlai pajaučia savo sotumo jausmą – tai yra, tuomet kai jau yra persivalgęs. Sotumo jausmo signalai dažniausiai vėluoja 15-30 min. Tai reikėtų įvertinti ir stebėti, gal jau alkis mažėja ir metas atsistoti nuo stalo. Kitas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – labai skanius patiekalus žmogui natūraliai norisi suvalgyti iki paskutinio trupinio ar net įsidėti daugiau. Todėl ragaujant pirmąjį kąsnį, reikėtų nustatyti, kad tai labai skanu ir save kontroliuoti stipriau.

Viskam savas laikas

Valgant reikėtų tik valgyti, visi pašaliniai dalykai tik padės persivalgyti ir to nepastebėti. Valgydami nežiūrėkite televizoriaus, neskaitykite, nekalbėkite, negalvokite apie tai, ką veikėte ar veiksite.

Mažinkite porcijas

Daugumai žmonių vieno maisto priėmimo metu pilnai užtenka tiek, kiek telpa į suglaustus delnus (nekalbu apie labai aktyvų gyvenimą gyvenančius žmones). Tiek reikėtų įsidėti, tuomet tikrai nepersivalgysite. Jeigu porcija yra didesnė, tuomet reikia atprasti suvalgyti viską, tai labai blogas įprotis. Nėra nieko gėdingo palikti maisto.

Analizuokite savo norus

Ranka nevalingai siekia šokolado plytelės, sausainio, guminuko ar zefyro. Dar viena akimirka ir jūsų niekas nesustabdys. STOP! Paklauskite savęs, kodėl norite tai suvalgyti. Ar dėl to, kad esate alkanas, ar dėl kitų priežasčių. Jeigu tai alkis, valgykite, bet visada prisiminkite, kiek ten cukraus ir kaip jis veikia organizmą. Jeigu tai emocinės priežastys, gal geriau paieškoti geresnių būdų nuotaikai pasikelti. Jeigu tiesiog norisi ko nors skanaus, tuomet įsidėkite tiek, kiek galima suvalgyti (pvz., jei tai šokoladas, suvalgykite ne visą, o 4–5 gabaliukus) ir valgykite pasimėgaudami.

Išsiaiškinkite savo poreikius

Suvalgyti iki galo, paprašyti pakartojimo tik tam, kad kažką nudžiugintumėte, neįžeistumėte šeimininko. Aplinkiniai dažnai provokuoja tokiems poelgiams. Šioje vietoje reikėtų prisiminti, kad nesvarbu, kokie artimi ir mylimi yra aplinkiniai, mylimiausias ir geriausias esate pats sau, todėl pirmiausia reikia atsižvelgi į savo poreikius.

Šie patarimai tūrėtų padėti nepersivalgyti. Visada pagalvokite, ar verta atleisti vadeles dabar tam, kad vėliau būtumėte nepatenkinti savimi. Mylėkite save, valgykite saikingai ir gyvenkite ilgai ir sveikai.