Gyvenimas be bendravimo neįmanomas, kiekvieną dieną bendraujame su draugais, kolegomis, šeima, atsitiktiniais asmenimis. Nuo bendravimo kokybės priklauso daug: asmeninė savijauta, rezultatai ir pasiekimai, karjera, šeimyninis gyvenimas. Kiekvienas svajoja apie nuostabius santykius, o norint, kad santykiai būtų geri, reikia laikytis atitinkamų taisyklių.
Prisiimkite atsakomybę
Prisiimti atsakomybę – tai ne tik pripažinti savo kaltę, bet būti pasiruošusiam ištaisyti savo klaidas. Tie, kurie kaltina aplinkinius, savo partnerį, bet ne save, praranda galimybę ką nors pakeisti. Savo kaltę pripažinti sunku, bet jeigu jos nepripažinsite, problema taip ir liks neišspręsta. Net jeigu manote, kad esate nekaltas, pabandykite trumpam atidėti į šalį savo egoizmą ir gerai pagalvokite ar tikrai nieko nepadarėte, kas galėjo turėti įtakos susidariusiai situacijai. Net netinkama reakcija į kažkieno poelgį gali įžiebti konfliktą. Prisiimti atsakomybę, tai nereiškia kaltinti vien tik save. Tai supratimas, kiek ir kuris partneris gali dalyvauti problemos sprendime. Jeigu nekaltinsite savo partnerio, o prisiimsite savo atsakomybės dalį, tą patį bus daug lengviau padaryti ir partneriui. Visada savęs paklauskite, ką galite padaryti, kad situacija pagerėtų.
Spręskite konfliktus
Dažniausiai konfliktai niekada nėra sprendžiami. Žmonės susipyksta, vėliau susitaiko, o apie konflikto priežastį pamiršta. Todėl dėl tos pačios priežasties konfliktai kyla ateityje. Norit to išvengti, reikia išsiaiškinti priežastį ir imtis veiksmų, kad ji būtų pašalinta. Tai reikia daryti bendromis pastangomis, padėti vienas kitam bei kontroliuoti save, kad nekiltų eilinis konfliktas.
Pripažinkite savo kaltę
Žmogus jums atleis daug greičiau jeigu matys, kad jūs pripažįstate savo kaltę. Net jeigu praėjo daug laiko ir konfliktas pamirštas, savo kaltės pripažinimas bus malonus aplinkiniams.
Klausykitės ir priimkite kritiką
Esant konfliktui, kai žmonės keičiasi kaltinimais, dažniausiai nei viena pusė nesiklauso. Kiekviena pusė yra gynybos pozicijoje ir tai trukdo priimti ir suprasti tai, ką pašnekovas nori jums perduoti. Pasistenkite tai pakeisti, nes tiesos kritikoje gali būti labai daug, gal kartais ji yra padidinta, bet išklausydami galime rasti problemos sprendimo būdą ir susimąstyti, ką darome ne taip.
Pastebėkite privalumus
Ilgai bendraudami su tuo pačiu žmogumi priprantame prie jo savybių, ypač teigiamų. Šios savybės dažnai tampa norma ir tokiu būdu yra nepastebimos, dažniau pastebimi trūkumai. Tai reikia žinoti ir nuolat į tai atkreipti dėmesį, nuolat pagalvokite, kokias teigiamas savybes turi žmogus ir nebijokite to jam pasakyti.
Būkite nuoširdus ir atviras
Daug maloniau bendrauti su nuoširdžiais žmonėmis, kurie bendraudami atsižvelgia į savo partnerį bei nėra pasislėpę kampe ir paskendę savo mintyse ir paslaptyse.
Būkite tolerantiški
Kiekvienas žmogus skirtingas ir tai reikia suprasti bei priimti. Niekada nepakeisime aplinkinių ir nepadarysime jų tokiais, kokie jie mums reikalingi, nebent jie patys to norėtų. Nemokėdami priimti žmogaus tokio, koks jis yra, nuolat jausime įtampą nepasitenkinimą ir iš to kylantį neigiamą bendravimą. Todėl reikia tapti tolerantiškesniems ir priimti žmogų tokį koks jis yra, nuo to visiems bus tik geriau.
Mokykitės diplomatijos
Bendraujant ne visada naudinga viską sakyti tiesiai, kiekvienas žmogus informaciją priima skirtingai ir reakcija taip pat gali skirtis. Išmokę prisitaikyti prie žmogaus, kalbėti mandagiai, neįžeidžiančiai, tinkamai išsisukti nuo klausimo, kursite daug geresnius santykius ir išvengsite nereikalingų konfliktų.
Santykių pamatas – pasitikėjimas
Jeigu nėra pasitikėjimo, niekad nebus ir gerų santykių. Taip su jumis bendraus, bet tas bendravimas niekada nebus nuoširdus ir atviras. O be nuoširdumo ir atvirumo nėra ir santykių. Laikykitės pažadų, kurkite sąžiningo žmogaus įvaizdį ir aplinkiniai tai įvertins.
Komentarai