Kiekvieno žmogaus organizmas gali puikiai apsisaugoti nuo įvairių lygų, tačiau tai gali daryti tik jeigu yra tinkamos būklės. Žmogus, dažnai pats to nežinodamas, daro viską, kad tik apsunkintų organizmo atliekamas funkcijas. Tačiau nežinojimas neatleidžia nuo pasekmių.

Vienas svarbiausių sveiko organizmo rodiklių yra pH balansas. Didžiausia problema – per didelis rūgštingumas, kuris atsiranda dėl dabartinių gyvenimo sąlygų:

  • Neteisingos mitybos
  • Streso
  • Aplinkos užterštumo

Padidėjus rūgštingumui organizmas blogai įsisavina mineralus, tokius kaip kalcis, natris, kalis ir magnis, kurie dėl per didelio rūgštingumo yra pašalinami iš organizmo. Dėl mineralų trūkumo kenčia gyvybiškai svarbūs organai. O dėl sunkiau vykstančių procesų susergama įvairiomis ligomis, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių, inkstų, antsvorio atsiradimas ir diabetas, imuniteto sumažėjimas, kaulų retėjimas, plaukų, nagų, dantų, silpnėjimas, sąnarių ligos, alergijos, nuovargis.

Normaliai organizmo veiklai kraujo pH turi būti 7,35–7,45. Kai balansas pajuda į vieną ar kitą pusę, kraujas nebegali tinkamai organizmo aprūpinti deguonimi ir apsaugoti jį nuo ligų. Organizmas taip pat turi ir pH balanso reguliavimo mechanizmus, kurie apsaugo nuo didelio pH nukrypimo. Tačiau šie reguliavimo mechanizmai reikiamas medžiagas (mineralus) ima iš kitų organizmo vietų ir taip jas silpnina. Norint to išvengti, pirmiausia reikia subalansuoti mitybą. Vieni produktai rūgština organizmą, kiti atvirkščiai – šarmina. Visiškai atsisakyti rūgštingumą didinančių produktų neįmanoma, be to, to ir nereikia. Idealiu atveju mitybos racioną turi sudaryti 75 % šarminančių produktų ir 25 % rūgštinančių. To visiškai užtenka norint išlaikyti tinkamą pH balansą. Vienas iš lengviausių būdų tai padaryti – valgyti daugiau vaisių ir daržovių, kurie geriausiai susitvarko su organizmo šarminimu. Ir tuo pačiu sumažinti greitai pasisavinančių angliavandenių kiekį (makaronai, duona ir kiti miltiniai kepiniai, gaivieji gėrimai), pieno produktų ir mėsos.

Dabartiniai maisto produktai kokybe stipriai nusileidžia tiems, kuriuos žmonės naudojo prieš šimtus metų. Todėl mityba neįmanoma be maisto papildų, o ypač be magnio ir kalcio. Tai pagrindiniai mineralai, kuriais organizmas reguliuoja organizmo rūgštingumą. Esant rūgščiam organizmui kaulai pirmiausia praranda magnį, vėliau kalcį, galiausiai raumenys praranda savo tonusą, atsiranda sąnarių skausmai ir t. t. nesibaigianti grandinė ligų ir negalavimų. Norint išvengti daugelio ligų ir padėti organizmui reguliuoti rūgštingumą, reikia nuolat papildyti šių svarbių mineralų kiekį organizme.

Mityba tai dar ne viskas, ką galite padaryti dėl savo sveikatos ir tinkamo pH balanso. Greitėjant gyvenimo tempui žmogus dažniau atsiduria stresinėse situacijose, pervargsta ir blogėja nuotaika. Šie faktoriai taip pat neigiamai veikia pH balansą. Norint, kad vidinis žmogaus potencialas padėtų išlikti sveikam, kontroliuokite savo streso lygį įvairiais atsipalaidavimo pratimais, apsupkite save teigiama aplinka, kad nuotaika visada būtų puiki ir turėkite uždegantį gyvenimo tikslą, kad jis stumtų jus pirmyn, uždegtų ir motyvuotų.

Dar vienas veiksnys, darantis įtaką pH balansui – aplinkos užterštumas. Jo stipriai tikrai nepakeisime. Gal kai kurie sau gali leisti išvažiuoti gyventi į kalnus, tačiau dauguma to padaryti negali, o tikriausiai ir nenori. Ką šioje vietoje gali padaryti šiuolaikinis žmogus? Daugiau būti gryname ore, dažniau vėdinti patalpas, sportuoti gamtoje.

Būti sveikam įmanoma. Organizmas pats tuo puikiai gali pasirūpinti. Svarbiausia padėti jam tai padaryti arba bent jau netrukdyti. Sveika mityba, optimizmas ir gera nuotaika bei grynas oras – tai viskas, ko organizmas reikalauja. Taip, kai kurie galvoja, kad tai yra daug. Kaip gi gyventi be ‚kolos‘, saldumynų, desertų. Be jų gyventi gal ir nereikia, nedidelis kiekis nieko blogo jūsų organizmui nepadarys, jeigu mityba yra subalansuota. Tačiau jeigu šie produktai ir kiti, kurie rūgština jūsų organizmą, sudarys dažiąja dalį mitybos raciono, o dar pridėsite nevaldomą stresą ir depresiją, koks bus jūsų gyvenimas ir kaip jis baigsis turbūt nujaučiate patys.