Kiekvienas žmogus svajoja pakeisti savo gyvenimą. Tai nereiškia, kad jo gyvenimas yra blogas, bet jis vis tiek nori kažko naujo, įdomesnio. Juk kiekviena diena jau seniai pavirtusi pilka rutina: darbas, namai, miegas ir vėl darbas… Toks gyvenimas greitai atsibosta, o dar jeigu pridėsime daugeliui  žmonių būdingą savybę pavydėti kitiems sėkmės, tuomet paveikslas tampa tikrai ne toks gražus, kokio norėtųsi. Kuo geresni tie, kuriems sekasi? Ką jie daro kitaip? Kaip padaryti savo gyvenimą geresniu?

Iš pirmo žvilgsnio pakeisti savo gyvenimą yra paprasta. Tereikia pradėti tai daryti. Jeigu norite būti sportininku, turėti puikią fizinę formą, sveikatą, reikia gyventi taip, kaip gyvena sportininkas: kiekvieną dieną daryti fizinius pratimus, sveikai maitintis, atsisakyti žalingų įpročių, domėtis šiomis temomis. Jeigu norite būti dailininku, reikia gyventi kaip gyvena dailininkas: tapyti paveikslus, lankytis parodose, lavinti vaizduotę ir kūrybinius įgūdžius. Norite būti verslininku, išmokite suprasti, kontroliuoti, motyvuoti ir atsirinkit tinkamus žmones, generuoti tinkamas idėjas, numatyti rinkos tendencijas. Tokiais būdais galima tapti kuo tik panorėsite. Nereikia tikėtis, kad rezultatas ateis iš karto. Jūs netapsite čempionu, nenutapysite šedevro ir nesukursite multimilijardinės imperijos per vieną dieną, tikriausiai nepadarysite to ir per metus. Tačiau tikslingai eidami link tikslo tai tikai pasieksite. Net jeigu ir nepasieksite to ko siekiate iš karto, tai tikrai pagyvinsite savo gyvenimą. Visa paslaptis elgtis taip, kaip elgiasi tas, kuo norite tapti.

Nežinote nuo ko pradėti? Iš tikrųjų, nesvarbu nuo ko pradėsite. Net ir netinkami žingsniai priartins prie norimo rezultato ir padarys gyvenimą įdomesniu. Svarbiausia netingėti, nešvaistyti vertingo laiko. Gyvenimas dovanų šiaip sau nedalina, jas reikia užsidirbti. Paanalizuokite savo gyvenimą: kokios akimirkos jums labiausiai įsiminė? Dažniausiai atmintyje išlieka tie įvykiai, kurie įnešė į gyvenimą permainas. Pirma klasė, pirmoji meilė, pirmasis bučinys, išleistuvės, įstojimas į universitetą, naujas darbas, įveiktas iššūkis, nauja pažintis, įgyvendinta idėja, vestuvės… Žmogus įsimena tokias akimirkas, nes jos pakeitė jo gyvenimą ir jam pačiam teko pasikeisti. Jeigu pradėsite daryti ką nors naujo, pastebėsite, kad gyvenimas įgauna naujas spalvas ir neįsimenanti rutina užleidžia vietą įsimenančiomis ir džiuginančioms akimirkoms. Aplink jus atsiras nauji, įdomūs žmonės, kurie dalinsis su jumis idėjomis, nuotaika ir tai suteiks jums energijos. Jus supančių žmonių bus vis daugiau ir daugiau kaip ir nuostabių akimirkų.

Nieko nelaukdami suplanuokite ką nors tokio, ko niekada nedarėte, gal tai, apie ką jau seniai galvojate ar svajojate. Nereikia šedevro, juk jūs tik pradedate. Sugalvokite arba išsirinkite hobį, jeigu jau turite, turėsite dar vieną, išeikite pasivaikščioti, aplankykite įdomias vietas, pabendraukite ir susipažinkite su naujais žmonėmis, išbandykite save. Pradėkite gyventi, o ne egzistuoti. Jeigu nejauku, ką kalba aplinkiniai, turėkite omeny, kad vienintelis būdas išvengti apkalbų ir kritikos – nieko nedaryti ir būti niekuo. Ar jums patinka tokia pozicija? Tik aktyvi gyvenimiška pozicija su daug pokyčių atves į sėkmę.

Minėjau, kad iš pirmo žvilgsnio tai padaryti lengva. Lengva, nes tereikia sužinoti, kaip elgiasi tas, kuriuo norite tapti ir taip elgtis. Sunkumas atsiranda dėl to, kad gyvendami rutinoje įpratote daryti monotoniškus veiksmus, būti neveiklūs ir tingūs. Toks organizmas pradeda reikalauti, to kam nereikia daug energijos, kas neįsimena ir veda priešinga linkme negu norite nukeliauti. Ką tuomet daryti? Pradėkite veikti. Nesvarbu kokį kelią pasirinksite, gal tai bus savo valios išbandymas ir patikrinimas, ar sugebėsite tai padaryti vien valios pastangomis. Gal tai bus atversta reikiama knyga ar aplankytas seminaras, kuris padės žengti reikiamą žingsnį, o gal pastatysite save į tokią situaciją, kurioje būsite priverstas elgtis taip, kaip iš tikrųjų norite. Pasirinkimas didelis ir tik jums spręsti, kokio gyvenimo norite.