Niekas nenorėtų būti vadinamas nevykėliu. Tačiau dažnai gyvenime patys jaučiamės ir net išvadiname save nevykėliais. Jeigu nesiseka gyvenime, palieka draugai, užklumpa finansiniai sunkumai, dažniausiai tik ir norisi išvadinti save nevykėliu. Nevykėliu tampama ne dėl kvailumo ir ne todėl, kad neužtenka proto suprasti kai kuriuos dalykus. Priežastis, dėl kurios tampama nevykėliu – savęs, pasaulio ir svarbių gyvenimiškų dalykų suvokimas. Visa tai daro įtaką mąstymui. Jeigu žmogus jaučiasi ir priima save kaip nevykėlį, kuris nesugeba nieko padaryti, taip ir bus. Tačiau pakeiskime šį suvokimą ir suprasime, kad į pasaulį galima žvelgti visiškai kitaip, tuos pačius dalykus matyti kitaip, pradėti mąstyti kitomis kryptimis, o reiškia ir kitaip elgtis.
Pažiūrėkite į savo mąstymą. Jeigu nuolat galvojate, kad: esate neturtingas ir gal niekada netapsite turtingu; niekas jūsų nemyli, santykiai su aplinkiniais blogi; niekas neišeina; esate silpnas ir negražus ir taip toliau, tuomet jūsų gyvenime ir toliau vyks tai, apie ką jūs galvojate. Viskas priklauso net ne nuo to, kokios yra mintys, o nuo to, kokią jos sukelia būseną, viskas priklauso nuo emocijų. Galiausiai mintys, būsenos ir emocijos lemia tai, kokius darome pasirinkimus. Ir jeigu jos yra neigiamos, atitinkamai ir pasirinkimai bus ne patys geriausi. Todėl stebėkite ir kontroliuokite savo mintis, nuo jų priklauso viskas.
Savo mintis galima pradėti keisti po truputi, kad nejaustumėte save apgaudinėjantys. Visose savo frazėse pridėkite frazę „Kol kas“. „Kol kas aš esu neturtingas…“ Vartodami šią frazę jūs sau nemeluojate, suprantate, kad šiuo metu esanti situacija pasikeis. Vėliau, kai pradėsite jausti pokyčius gyvenime, pereikite prie stipresnių frazių: man viskas sekasi, aš galiu viską ir t.t.
Dar viena svarbi priežastis, kodėl esate nevykėlis –iki galo nepabaigiate nei vieno svarbaus dalyko savo gyvenime. Kiekvienas gerai pagalvojęs ras planų, kurie yra pradėti ir dėl kažkokių priežasčių nepabaigti, o kai kurie gal iš vis nepradėti. Ir tai daro didelę neigiama įtaką gyvenimui. Visada yra geriau pabaigti darbą – taip kaip galite, galbūt ne taip, kaip tikėjotės, gal jums nepavyks kelis kartus iš eilės, bet veikdami daug ko išmoksite ir tai galiausiai atneš teigiamų rezultatų. Perfekcionizmas baisi liga, kuri daug ką sustabdo ir dėl to daug planų yra neįgyvendinami. Nekreipkite dėmesio į tai, ką sako aplinkiniai. Padarykite taip, kaip galite ir tai bus jūsų pradžia. Mokytis, tobulėti ir kurti vis geriau galima ir reikia, tačiau tai turi nuo kažko prasidėti. Ir nesvarbu, kaip viskas prasideda, svarbu kaip tai pasibaigs.
Kai viskas krenta iš rankų, nesiseka, nežinote, ką daryti, sustokite ir nusiraminkite, stebėkite savo mintis, keiskite jas kaip jau buvo aprašyta viršuje. Pakeiskite savo požiūrį, negalvokite apie problemas, geriau ramiai atsisėskite ir drąsiai sau užduokite klausimą: „Ką aš galiu šiuo metu padaryti? Kaip pakeisti esamą situaciją?“. Užduodami tokius klausimus pradėsite ieškoti išeičių, gal sprendimai ateis ne iš karto, bet jie ateis.
Ne mažiau svarbi ir savijauta. Jeigu viskas aplinkui nesiseka, stenkitės palaikyti savo sveikatą, energijos lygį, nuotaiką, blaivų protą, nes visų šių dalykų trūkumas, apsunkins spendimų ir išeičių paiešką. Nes gali užtekti vienos frazės, vienos pažinties, kad viskas pasikeistų, bet turite būti tam pasiruošę.
Komentarai