Tikriausiai ne kartą girdėjote posakius „Meilė yra svarbiausia“, „Meilė išgelbės pasaulį“, „Meilė yra visko pamatas“. Šie žodžiai skamba labai gražiai, bet ar kada susimąstėte, ką jie iš tikrųjų reiškia, kokia jų gilesnė prasmė? Ką jau kalbėti apie praktinį šių frazių naudojimą.

Meilė ir santykiai

Nesvarbu, kokie tai santykiai – tarp vyro ir žmonos, tarp vaikų ir tėvų ar taip susitikusių žmonių. Santykiai turi būti pagrįsti meile. Pirmiausia reikia priimti aplinkinius tokius, kokie jie yra, be jokio teisimo ir kritikos, be susierzinimo ir reikalavimų. Balsu išreikštas teisimas ir kritika be abejonės sugriaus santykius. Tačiau žala yra net ir tuo atveju, jeigu visa tai darote tyliai savyje. Tokiu atveju gal santykių ir nesugriausite, bet savo organizmą sužalosite. Santykiuose reikia būti šiltam, maloniam, užjaučiančiam, supratingam. Juk kiekvienas elgiasi taip, kaip moka geriausiai tuo momentu. Aišku pasakysite, kad sunku mylėti, kai aplink visi elgiasi ne taip, kaip jums norisi. Bet tokie tie žmonės ir  kiek pastangų beįdėtumėte, mažai ką pakeisite. Todėl vienintelis būdas pamilti kitus, tai leisti jiems būti tokiems, kokie jie yra, nes tai yra jie. Tai nereiškia, kad turite pritarti jų elgesiui, tai paprasčiausiai esamos realybės priėmimas.

Meilė ir karjera

Ne žinios ir ne vaizduotė ir net ne abu šie dalykai kartu nesukuria genijaus. Meilė tam, ką darai yra genialių pasiekimų pamatas. Be meilės ir pasimėgavimo darbe daug pasiekti neįmanoma. Žmogus turi atrasti tai, ką mėgsta daryti. Surasti mėgstamą veiklą yra taip pat svarbu kaip ir mylimą žmogų. Juk veikla, kuria žmogus užsiima, užima didelę gyvenimo dalį, nuo jos priklauso ir tai, ar žmogus gerai jausis, bus laimingas. O laimingas žmogus bus tik tada, kai darbą atliks gerai ir jam tai patiks daryti. Ir vienintelis būdas to pasiekti – daryti tai, ką mėgsti. Jeigu dar nepavyko rasti savo mėgstamos veiklos, nenuleiskite rankų, nes kaip ir visuose kituose dalykuose, iš karto suprasite, kai tik atrasite savo veiklą. Meilė savo veiklai – tai sėkmės paslaptis, nes tai leidžia pasiekti didelių rezultatų, kuriuos be abejo lydi ir finansinė sėkmė. Jeigu jums patinka tai, kuo užsiimate, tai veikla niekada netaps našta, nesvarbu, kiek laiko tuo užsiimate. Raskite mėgstamą veiklą ir niekada nereikės dirbti.

Meilė ir įvykiai

Kiek daug gyvenime būna įvykių, į kuriuos pasižiūri ir galvoji: kodėl? už ką? kodėl būtent man? Tokiais atvejais natūraliai pamirštame apie meilę aplinkai, kyla pyktis, agresija, nepasitenkinimas. O tokios emocijos kenkia organizmui ir savijautai. Tai gali būti aplinkybių sutapimas, taip tiesiog įvyko ir pakeisti nieko negalima, reikia tik priimti. Iš kitos pusės, pastebėta, kad vienodai mąstantiems ir besielgiantiems žmonėms vyksta panašūs dalykai. Todėl žiūrėdami iš šios perspektyvos, galime įžvelgti atitinkamas gyvenimo pamokas. Jų nepriimdami darome sau tik blogiau, nes iš situacijos nieko neišmokstame, todėl kita pamoka gali būti dar sunkesnė.

Meilė sau

Meilė sau yra tada, kai žmogus priima save tokį koks jis yra: savo charakterį, savybes, elgesį, kūną, išvaizdą. Priimdamas save žmogus jaučia vidinę ramybę ir natūralų džiaugsmą. Ir atvirkščiai, meilės sau trūkumas eikvoja labai daug energijos ir silpnina žmogų, daro jį nelaimingu. Meilė sau – tai ne tik savęs priėmimas, tai ir augimo bei tobulėjimo siekimas. Save mylintis žmogus nuolat mokosi, tobulina kūną ir dvasią. Ir svarbiausia prisiminkite, kad visi žmonės kiekvienoje situacijoje elgiasi geriausiai, kaip tik tuo metu gali.  Jūs taip pat. Ir tai reiškia, kad šiai akimirkai esate geriausias savo variantas ir tuo reikia džiaugtis, už tai reikia save mylėti. Mylėdami save nuolat tampate geresniu.

Meilė toks paprastas žodis, bet nepaprastas jausmas ir santykis su aplinka. Turbūt nieko daugiau nereikia žinoti ir naudoti. Visos religijos, visi gyvenimo principai, viskas visoje visatoje yra pastatyta ant meilės pamato. Todėl nusiimkime šabloninius akinius ir pradėkime žvelgti į pasaulį naujomis, meilės akimis.