Ne visada gyvenimas yra „rožėmis klotas“ ir ne visada viskas vyksta taip, kaip norėtume. Natūralu, kad žmonės tokiais atvejais užduoda sau klausimą: kodėl nesiseka gyvenime? Dažnai kaltininkais tampa aplinkiniai, susiklosčiusi padėtis arba tiesiog likimas ir žvaigždės. Tačiau dažniausiai arba gal net visada kaltininkas yra pats žmogus. Nesėkmių išvengti neįmanoma, jų bus visada, tačiau jeigu jaučiatės bejėgis ir nuolat galvojate, kodėl jums nesiseka, reiškia nesuprantate, kad viso to kaltininkas esate jus.

Jeigu užplūdo bejėgiškumo jausmas, neieškokite kaltininkų aplink save, geriau pažvelkite į save, savo veiksmus arba atvirkščiai – jų nebuvimą. Kiekviena nesėkmė turi priežastį, todėl visada stenkitės išsiaiškinti, kokia tai per priežastis, kodėl vyksta būtent taip. Pabandykite pastebėti save iš šalies: didelė tikimybė, kad suprasite, ką darote ne taip ir kodėl jums nesiseka. Kitas žingsnis – keiskite įpročius, vedančius prie nuolatinių nesėkmių; pamatysite, kaip gyvenimas pradeda keistis į gerąją pusę.

Pagrindinės nesėkmių priežastys

Viena iš priežasčių, kodėl nesiseka gyvenime, yra jūsų kompleksai ir baimės. Ir norint, kad dėl to kylančios nesėkmės dingtų, reikia atsikratyti kompleksų, o tiksliau, atsikratyti baimių, kurios ir yra kompleksų pamatas. Darykite tai, ko bijote ir baimės dings visam laikui. Tai nėra lengva užduotis ir tikrai ne kiekvienam įveikiama, tam gali trūkti drąsos, motyvacijos, charakterio stiprumo, bet tai tik trukdžiai, kuriuos kiekvienas pajėgus įveikti, jeigu ne pats, tai bent jau su kitų, tą jau padariusių, pagalba.

Dar viena priežastis – tinginystė. Tinginiai niekada nesiima veiksmų, gerinančių jų gyvenimo kokybę. Gyvenimas negali stovėti vietoje, jis arba gerėja arba blogėja ir jeigu nesiimate veiksmų, kurie galėtų jį pagerinti, jam lieka tik viena išeitis – apipilti jus problemomis. Stebėkite save iš šalies. Kai pastebite, kad pradedate tingėti, supurtykite save ir imkitės ko nors naudingo, kas gali pakelti jūsų gyvenimą į naują lygį. Jeigu tai per sunku, pradėkite nuo smulkesnių darbų, pavyzdžiui, susitvarkykite savo kambarį.

Nesėkmės persekioja ir tuos, kurie nepasitiki savo jėgomis. Nepasitikėjimas savo jėgomis gali būti realus ir įsivaizduojamas. Jūs galite nepasitikėti savo jėgomis, nes iš tikrųjų jų neturite ir negalite pasiekti norimo tikslo. Tokiu atveju jums reikia sustiprėti, įgyti reikiamų savybių, jėgų ir tuomet daryti tai, ką suplanavote, o ne sėdėti sudėjus rankas. Kitas atvejis – turite tinkamas savybes ir esate pakankamai stiprus, tačiau dėl žemos savivertės nesiimate veiksmų; tokiu atveju jums reikia pakelti savivertę. Tai lengvai galite padaryti analizuodami savo atliktus darbus ir laimėjimus, turimas savybes. Taip pat galite išsikelti sau smulkias užduotis ir palaipsniui jas sunkinti. Taip pamatysite, kad galite padaryti didelius darbus ir tai pridės jums pasitikėjimo.

Mąstymas – tai tas dalykas nuo kurio viskas prasideda. Tai kas yra žmogaus galvoje, kuria jo aplinką. Visi žmogaus įsitikinimai padeda arba trukdo. Kurie iš įsitikinimų yra teisingi, niekas nežino ir niekada tikriausiai nesužinos. Ir čia jums reikia apsispręsti ar norite galvoti, kad esate teisus su savo įsitikinimais ar norite, kad jums sektųsi. Jeigu pasirinkote antrąjį variantą, tuomet visus įsitikinimus, kurie jus riboja, reikia pašalinti. Taip pat visada bus mažiau problemų ir gyvenimas bus lengvesnis jeigu jūsų mąstymas bus pozityvus.

Nesėkmės susideda iš problemų, kurios nėra sprendžiamos arba yra sprendžiamos pavėluotai. Priežasčių, kodėl jos nėra sprendžiamos gali būti daug ir jas turi atrasti kiekvienas. Tai galima padaryti savarankiškai arba su mokytojų pagalba. Pati problema nėra pavojinga, dažniausiai pradžioje ji net nepastebima. Tačiau per tam tikrą laiką, jeigu nėra sprendžiama, ji tampa didesne problema, kurią išspręsti tampa daug sunkiau. Tokiu atveju žmogus jau pradeda galvoti, kad jam nesiseka. Todėl jeigu norite, kad jums sektųsi, spręskite problemas laiku ir ugdykite tam reikiamus įpročius bei savybes.