Viena iš puikaus gyvenimo sudedamųjų yra gera nuotaika. Todėl žmonės nuolat ieško būdų, kaip pagerinti sau nuotaiką. Vieniems tai pavyksta, kitiems – nelabai, o kai kurie pradeda jos ieškoti griebdamiesi žalingų įpročių. Kai kurie galvoja, kad jų nuotaika pasitaisys, kai jie taps sėkmingi ir turtingi, tačiau tai yra viena iš didžiausių apgaulių. Jeigu nepažįstate geros nuotaikos dabar, tai nepažinosite jos ir būdami turtingi.

Žmogus visada gali būti geros nuotaikos, tik reikia atrasti, kas trukdo ją turėti. Blogą nuotaiką gali sukelti įvairiausios priežastys ir norint jos atsikratyti reikia tas priežastis surasti ir pašalinti. Todėl pirmas veiksmas, kurio turite imtis – pasiimti didelį lapą, rašiklį ir surašyti viską, kas gadina jums nuotaiką. Per daug negalvokite ir nesigilinkite, jeigu ateina kokia nors mintis, užrašykite ją, analizuosite vėliau.

Kai sudarysite sąrašą, tuomet galite detaliau ji pasianalizuoti, įsitikinti ar visi punktai tinkami ir ar tikrai jie trukdo jūsų gerai nuotaikai. Gali būti, kad kai kurie punktai giliau slepią tikrąsias priežastis. Kuo tiksliau įvardinsite šias priežastis, tuo lengviau bus išspręsti problemą.

Paskutinis žingsnis – spręsti kiekvieną punktą arba problemą. Vienas problemas galima išspręsti lengvai, kitoms  prireiks daugiau laiko. Susiraskite reikiamą informaciją, mokykitės, ugdykite reikiamas savybes, keiskite įpročius ir jūsų nuotaika gerės. Jeigu jums nuotaiką gadina jus supantys žmonės, pakeiskite aplinką arba dar geriau, pakeiskite savo požiūrį į juos. Jeigu nepatinka dirbamas darbas, suraskite tą, kuris teiks džiaugsmą ir kuriame nuolat būsite geros nuotaikos. Jeigu keičiate darbus ir susiduriate su tomis pačiomis problemomis, pagalvokite gal problema jumyse, o ne darbuose, gal jūsų bendravimas ar tam tikti įpročiai veda prie atitinkamų situacijų.

Patarimai

Viena iš blogos nuotaikos priežasčių yra energijos trūkumas. Kuomet trūksta energijos, žmogus tampa tingus, niūrus, jam nesinori bendrauti, ką nors daryti, viskas aplinkui erzina ir vienintelis dalykas, ko jis nori, gerai pailsėti. Jeigu organizmas prašo poilsio, reikia jo ir duoti. Pirmiausia reikia susitvarkyti miego režimą, poilsio režimą po darbo ar sporto. Mažinkite veiksnius, kurie stipriai eikvoja energiją, pvz. stresinės situacijos, konfliktai, jaudulys. Padidinti savo energiją galite sveikai maitindamiesi ir sportuodami, taip jūsų organizmas taps tvirtesnis ir galės susidoroti su didesniais krūviais.

Vienas geriausių būdų pagerinti nuotaiką yra bendravimas. Nei vienas žmogus, net labiausiai ir užsidaręs, negali gyventi be bendravimo. Todėl susitikite su draugais, šeimos nariais, kolegomis ir bendraukite, linksminkitės. Bendraukite su tais, kurie jums patinka, leiskite laiką linksmose kompanijose. Su draugais galite pasižiūrėti ir linksmą komediją, kuri atpalaiduos ir pakels nuotaiką.

Viena svarbiausių ir turbūt dažniausiai gadinanti nuotaiką savybė – blogas požiūris į aplinką ir joje vykstančius įvykius. Blogos mintys ir emocijos veda į blogą nuotaiką. Jeigu jus erzina viskas aplinkui, žmonės, politika, oras ir pan., tuomet jums reikia susitvarkyti su savo požiūriu. Ne viską gyvenime galima pakeisti, į kai kuriuos dalykus tiesiog reikia žiūrėti pozityviau. Visur ieškokite teigiamų aspektų, jų tikrai galima rasti. Skaitykite motyvuojančią literatūrą, ugdykite ir koncentruokitės į savo teigiamas savybes, o ne į trūkumus, ieškokite galimybių, o ne apribojimų. Tobulėkite ir judėkite į priekį, nes per ilgas užsibuvimas tame pačiame lygyje gali priversti jaustis blogai, dėl natūralaus žmogaus tobulėjimo ir augimo poreikio. Ugdykite savo teigiamą nusiteikimą, nes viskas prasideda nuo jo.