Kaip dažnai pradedate kokį nors daug žadantį darbą, projektą ir galiausiai jo neužbaigę numetate į šalį? Dauguma žmonių taip elgiasi dažnai  ir tai yra didelė problema. Žmogus gali būti labai talentingas, protingas, tačiau nemokėdamas užbaigti pradėtų darbų, gerų rezultatų nepasieks. Naudą, sėkmę, pripažinimą, turtus atneša tik rezultatai. O neužbaigti darbai rezultatų neatneša. Tuomet susidaro įspūdis, kad žmogus daug dirba, stengiasi, imasi vis naujų projektų, o naudos iš jų jokios negauna. Tokia situacija galiausiai palaužia žmogų ir jis jaučiasi nevykėliu.

Viena iš priežasčių, kodėl neužbaigiami darbai – motyvacijos trūkumas. Tokiu atveju yra tikslas, žinoma, kur reikia keliauti, ką reikia daryti, tačiau trūksta energijos pasiekti tikslą. Jeigu norite, kad jums niekada netrūktų energijos  darbų užbaigimui, vadovaukitės šiais patarimais:

  • Matykite galutinį rezultatą.

Pasinaudokite savo vaizduote ir pamatykite tai, kas bus, kai užbaigsite savo darbą. Dažniausiai viską detaliai įsivaizduoti sunku, todėl savo galutinį pasiekimą galite aprašyti. Aprašykite kaip galima smulkiau: rezultatą, savo jausmus, kaip pasikeis jūsų gyvenimas, bendravimas, aplinka, darbas, poilsis, kai užbaigsite darbą. Pabandykite pajausti tas emocijas. Detaliai viską aprašę, perkelkite visą tai į savo vaizduotę ir pasistenkite sukurti vaizdinius, kurie motyvuos judėti į priekį.

  • Naudokite negatyvią motyvaciją.

Dažnai neigiami dalykai motyvuoja daug stipriau negu teigiami. Todėl nepamirškite pagalvoti, kas atsitiks, jeigu neužbaigsite savo darbo, nepasieksite užsibrėžto tikslo, atsisakysite jo. Kaip jausitės? Į ką bus panašus jūsų gyvenimas? Ar tikrai to norite? Užsirašykite tai, o vėliau pasistenkite sukurti vaizdinius. Ir žinokite, kad kai nesistengiate užbaigti darbo, judate būtent ten, kur mažiausiai norite būti. Dažnai žmogus nesusimąsto, kas bus. Galvoja, gal pasiseks, gal praslys, kas nors nukris iš dangaus. Pabandykite pasižiūrėti į viską blaiviai. Neapgaudinėkite savęs. Pagalvokite apie tikruosius savo standartus ir niekam neleiskite jų mažinti.

  • Pasinaudokite aplinkinių pagalba

Prisiminkite, kad esate ne vienas. Visada rasite žmogų, kuris jau pasiekė tai, ką jūs norite pasiekti. Visada galite į jį kreiptis patarimo, pagalbos. Galite naudotis knygomis, seminarais. Galite susirasti aplinką, kurioje visi yra motyvuoti, tai padės jums būti motyvuotu taip pat. Paprašykite aplinkinių palaikymo arba reikiamos kontrolės („spyrio į užpakalį“). Visada galite rasti žmogų, kuris privers jus padaryti tai, ką norite padaryti.

Kita neužbaigtų darbų priežastis – norų nepastovumas. Jeigu žmogus tiksliai nežino, ko iš tikrųjų nori ir jį valdo trumpalaikiai norai ir tikslai, tuomet didelė tikimybė, kad jo užduotys kis daug greičiau, negu jis spės jas užbaigti. Tokia problema dažniausiai pasitaiko tuomet, kai dideli gyvenimiški tikslai yra pakeičiami trumpalaikių poreikių tenkinimu. Tuomet gyvenimas juda į priekį, o žmogus su savo tikslais ir užduotimis stovi vietoje, niekas jo gyvenime nesikeičia. Šioje vietoje reikėtų sustoti ir apmąstyti, ko iš tikrųjų norima, kokie gyvenimo tikslai yra svarbūs. Kiekvienas turi svajones, vertybes, įsivaizdavimą, kaip viskas turi atrodyti, ką reikėtų pakeisti, ką išsaugoti. Remkitės tuo ir nusistatykite savo gyvenimo kryptį ir tikslą. Neleiskite, kad nesvarbūs dalykai priverstų apie tai pamiršti. Tegul užduotys padeda pasiekti svarbius gyvenimiškus tikslus ir tai tampa jūsų prioritetu.

Sunku užbaigti pradėtus darbus, jeigu esate nedisciplinuotas ir nemokate planuoti savo laiko. Šioje vietoje dažniausiai trukdo tinginystė, blogi planavimo ir darbo įpročiai, gerų savybių trūkumas, tokių kaip: disciplina, valia, atsakingumas.

Kovoti su tinginyste galima tik aktyviai veikiant. Sąmoningai stebėkite mintis susijusias su tingumu ir stenkitės jas pakeisti aktyviais veiksmais, kurie nukreips į naudingą veiklą. Supraskite, kur šios mintys veda, kokią jos daro žalą. Padarykite savo gyvenimą kuo aktyvesnį, kad jums nebūtų kada tingėti. Kai tik pastebite, kad pradedate tinginiauti iš karto imkitės veiklos, kuri padės užbaigti dar nebaigtus darbus. Raskite tą veiklą, kuri jums bus malonesnė negu tingėjimas.

Disciplina – kaip raumuo, kurį reikia lavinti. Geriausias būdas tai daryti – ugdyti įprotį pastoviai kažką daryti. Tai gali būti sportas 3 kartus per savaitę, kontrastinis dušas kiekvieną rytą, naudingos literatūros skaitymas po pusryčių… Jūs turite suprasti disciplinos naudą, tik tokiu atveju galėsite įveikti visus jos ugdymo sunkumus. Pradėkite planuoti savo laiką, tai padės jums tapti visiškai disciplinuotu. Lygiai tas pats ir su valia. Statykite save į tokią padėtį, kurioje jums nuolat reikėtų įveikti save. Pradėkite nuo lengvesnių užduočių ir palaipsniui eikite prie sudėtingesnių.

Bet kokioje didesnio mąsto užduotyje atsiras sunkumų, problemų, su kuriomis susidūrus norėsis viską mesti ir pradėti ką nors naujo. Tai nėra išeitis, nes kitoje užduotyje bus lygiai tas pats. Problemos ir sunkumai nereiškia, kad jūs pasirinkote ne tą užduotį, tai reiškia, kad jūs tiesiog šiuo metu nežinote sprendimo. Ir reikia susikoncentruoti į šio sprendimo paiešką, nes jis skiria jus nuo užduoties užbaigimo. Ir taip yra visada, to reikia laukti ir tikėtis, nes joks didelis tikslas nėra pasiekiamas lengvai.

Tai yra tik kelios savybės, kurios padės užbaigti pradėtus darbus. Žmogus yra savybių visuma ir nebūtina turėti visas. Kiekvienas turi stipriąją ir silpnąją puses, jomis ir naudokitės. Jeigu jums trūksta valios, gal turite kūrybiškumo ir galite užbaigti užduotį be valios pastangų. Gal visiškai nemokate valdyti savo laiko, bet žinote, kad visada laikotės duoto žodžio ir galite tuo pasinaudoti. Bet kuriuo atveju, visko pamatas yra motyvacija: jeigu sugebėsite gerai motyvuoti save, visos kitos reikiamos savybės atsiras savaime. Nepamirškite ir nenumeskite į šalį neužbaigtų darbų, nes kiekvienas užbaigtas darbas pakels jus į aukštesnį lygį, kuriame būsite išmokęs kažką naujo, tapsite stipresnis, laimingesnis ir įgausite naujų jėgų judėti toliau.