Neturėdamas draugų žmogus dažniausiai jaučiasi vienišas, jam nėra su kuo pabendrauti, paprašyti patarimo, pagalbos ar palaikymo. Tokiam žmogui gyvenimas yra nuobodus, nes nėra su kuo galėtų džiaugtis; sunkus, nes niekas neateis į pagalbą, kai to reikės; apribotos galimybės, nes dauguma naujų galimybių ateina bendraujant su žmonėmis. Žmogus lėčiau tobulėja, nes bendravimas yra vienas iš geriausių būdų tobulinti save. Minusų tikrai yra daug, tačiau vis tiek galima rasti žmonių, kurie neturi draugų.

Greitėjantis gyvenimo tempas priverčia vis daugiau bendrauti su dideliu kiekiu atsitiktinių žmonių, tačiau draugais jie tampa retai. Daugumai sunku rasti pakankamai laiko, kad užmegztų artimesnius santykius. Taip pat gali būti ir kitų priežasčių, kodėl sunku rasti draugų : nepasitikėjimas žmonėmis, uždarumas, mažai  bendraujama ir pan.. Tačiau draugiški santykiai reikalingi visiems, nes tai stipriai pagerina gyvenimo kokybę.

Ko reikia norint turėti draugų?

Pirmiausia, kaip ir visur, reikia pradėti nuo savęs. Pabandykite įsivaizduoti, koks turėtų būti tikras draugas. Paveikslas turbūt bus panašus į šį: tikras draugas visada galės padėti jums sunkią minutę ir tai nebus pagalba siekiant asmeninės naudos ar tikslų; tikras draugas nuoširdžiai pasidžiaugs jūsų sėkme, o ne apsimetinės kad džiaugiasi, o giliai širdyje pavydi sėkmės; tikras draugas visada ras palaikantį ir paskatinantį žodelį; tikras draugas gali pasiaukoti dėl jūsų ir dėl to bus laimingas Tikru draugu galima pasitikėti, nes jis sąžiningas. Jeigu to norite jūs, didelė tikimybė, kad ir kiti nori to paties, todėl norint turėti dragų, reikia pačiam tapti draugu. Visada reikia pradėti nuo savęs ir nereikalauti iš kitų to, ko pats nedarote.

Nereikia galvoti, kad draugas turi būti idealus. Jis irgi žmogus, o idealių žmonių nėra. Skirkite savo laiką, jėgas kitam žmogui, rodykite dėmesį, būkite sąžiningas ir tuomet galėsite būti ramus, kad elgiatės gerai. Ir jeigu elgsitės taip, žmonės patys pradės su jumis bendrauti, nes jie matys, kad esate sąžiningas, atviras ir tas su kuriuo gera bendrauti.

Be aukščiau išvardintų dalykų, svarbu būti patraukiu aplinkiniams. Tai susideda iš keliu dalykų. Pirmiausia – išvaizda. Daug didesnė tikimybė užmėgsti naują pažintį, jeigu atrodote tinkamai, juk žmogus sutinkamas pagal išvaizdą. Todėl prisižiūrėkite figūrą, šukuoseną, aprangą, kvapą… Jeigu su išvaizda viskas gerai galite pereiti prie kito etapo – charakteris. Juk daug maloniau bendrauti su linksmu, pozityviu žmogumi, kuris šypsosi. Ne mažiau svarbu būti įdomiam, mokėti kalbėti įvairiomis temomis ir pačiam išmanyti kokią nors sritį – juk palydima pagal protą.

Kiekviena draugystė yra paremta dviem svarbiausiais kriterijais – tai pagarba ir pasitikėjimas. Pasitikėjimas neatsiranda iš niekur, tai atviro ir nuoširdaus bendravimo rezultatas. Todėl norėdami turėti draugų, turite patys imtis iniciatyvos ir papasakoti apie save, pasidomėti kitais. Nereikia slėpti to, koks esate iš tikrųjų.

Draugystė sunkiai įsivaizduojama ir be pagarbos. Jūs turite gerbti tą žmogų, kurį norite matyti savo draugu. Pagarba yra paremta kito žmogaus pasiekimų pripažinimu. Todėl norėdami sustiprinti pagarbą susikoncentruokite į teigiamas kito žmogaus savybes.

Kur ir kaip ieškoti draugų?

Prieš pradedant ieškoti draugų, reikia apsispręsti, ko  labiausiai norite iš draugystės. Gal jums reikia partnerio su kuriuo galėsite dalintis savo darbo džiaugsmais ir problemomis? O gal norite draugo, kuris kartu su jumis užsiimtų hobiu? Variantų daug ir reikėtų apsispręsti, ko ieškote. Kai jau apsisprendėte, tuomet ieškokite sau draugų atitinkamose vietose. Tai gali būti konferencijos, įvairių rūšių klubai, grupės. O toliau viskas priklauso nuo bendravimo įgūdžių, kuriuos jau šiek tiek aptarėme ir kuriuos galite išsiugdyti. Nebijokite būti iniciatoriumi, užkalbinkite, susipažinkite ir svarbiausia palaikykite ilgalaikį ryšį, kad jis nenutrūktų, paskambinkite, pasidomėkite, kaip gyvena, kaip reikalai, pakvieskite išgerti arbatos, kavos, nueikite į abiem patinkantį renginį. Užkalbinti ir susipažinti yra lengviausia dalis, o ar tapsite draugai, priklauso nuo to, kiek to norėsite ir kiek į tai įdėsite pastangų.