Pasitikėjimas savimi priklauso nuo to, kaip žmogus priima save, savo sugebėjimus, kokie yra jo vidiniai įsitikinimai, emocinė būsena, reakcija į aplinkinius veiksnius. Pasitikėjimas svarbus daugelyje gyvenimo sričių, pradedant nuo bet kokio ambicingesnio tikslo siekimo ir baigiant pilnaverčiu bendravimu. Taigi, kaip tapti savimi pasitikinčiu?

Išmokite gyventi su abejonėmis

Abejojimas ir nepasitikėjimas yra natūrali žmogaus būsena, kuri jį lydi daugumoje naujų sričių arba sričių, kuriose patirtis nėra didelė. Nuo to nepasislėpsi. Nėra nieko blogo, jeigu žmogus abejoja. Tai net sveikintina, nes jis pradeda daryti kažką ambicingo ir neįprasto. Kartais šio jausmo nereikia ignoruoti, pavyzdžiui tada, kai jis sako, kad pervertinate savo jėgas. Tokiu atveju reikia ieškoti būdų, kaip įgyti reikiamų įgūdžių. Visose kitose situacijose pagrindinė užduotis – paprasčiausiai imti ir veikti, neklausant jokių vidinių abejonių. Tapti savimi pasitikinčiu nereiškia, kad neturite abejoti savimi. Būti pasitikinčiu, reiškia mokėti nugalėti savo abejones ir baimes.

Žinokite savo stipriąsias puses

Visi turi silpnų pusių ir periodiškai patenka į tokias situacijas, kuriose jų silpnosios pusės išryškėja. Tokiais atvejais pasitikėjimas labai greitai dingsta. Sunku būti geru visose srityse ir tai reikia suprasti. Pagalvokite apie realias savo galimybes ir pasiekimus, nepasiduokite neigiamai būsenai, galvokite apie stipriąsias savo puses. Žinodamas savo stipriąsias puses, žinosite savo galimybes, savo vertę ir tai jums suteiks pasitikėjimo.

Neklausykite aplinkinių nuomonės

Dažnai, kai žmogus kuo nors abejoja, pradeda savo planais dalintis su aplinkiniais, norėdamas gauti palaikymą. Tačiau dažniau gauna kritikos, papildomų problemų, apie kurias net negalvojo ir kurių tikriausiai net nebūtų. Tai stabdo bet kokius veiksmus ir griauna pasitikėjimą savo jėgomis. Dauguma žmonių niekada taip ir neišdrįsta siekti ambicingesnių tikslų, todėl patarti jie tikrai negalės. Jie moka tik kritikuoti, nes jie tiki, kad jeigu jiems  kažkas neišeina, tai ir jums būtinai turi nepasisekti, jie to nori, nes tai padės jiems patiems jaustis patogiau. Todėl, jeigu ir klausiate patarimo, klauskite to, kuris pasiekė aukštumų jums rūpimoje sferoje.

Viskas priklauso tik nuo jūsų

Kai pradedate abejoti ar jums pavyks, ar jūs galite, prisiminkite, kad viskas priklauso tik nuo jūsų. Jūs sprendžiate kas išeis, o kas ne. Jeigu norėsite ir dėsite pastangas, tuomet viskas pavyks – nebūtinai iš pirmo karto, bet pavyks. Žmogus gali pasiekti viską ir jokios įgimtos savybės, charakteris, finansinė padėtis nesutrukdys pasiekti to, ko siekiate, tapti tuo, kuo norite ir gauti iš gyvenimo tai, ko trokštate. Jūs galite padaryti daug daugiau nei galite įsivaizduoti. Nereikia ieškoti problemų net ten, kur jų nėra. Nebijokite sunkumų, paprasčiausiai pradėkite veikti.

Niekas jūsų nemato

Negalvokite, kad aplinkiniai nuolatos jus stebi, pastebėdami visus jūsų trūkumus ir įsimindami visus jūsų žodžius. Žmonės per daug užimti savo problemomis, jie neturi laiko stebėti kitus. Dažnai jie galvoja apie save net tada, kai apsimeta, kad jūsų klauso. Todėl atsipalaiduokite ir nusiraminkite – žmonės į jus kreipia daug mažiau dėmesio, nei esate įpratę galvoti.

Teisingai reaguokite į nesėkmes

Ne visada gyvenime viskas vyksta taip, kaip mes norime. Būna, kad paliekate ne tokį įspūdį, kokį norėtumėte, atstumia užkalbinta mergina, aprėkia viršininkas, nepasiseka pokalbis – tokių ir panašių situacijų nutinka nuolat. Natūralu, kad daugumai pasitikėjimas po tokių įvykių stipriai sumažėja. Tačiau kai kuriais atvejais reikėtų į gyvenimą žiūrėti paprasčiau. Visiems pasitaiko tokių situacijų, o to, kas įvyko, jau nebepakeisi. Užuot pergyvenus, reikėtų padaryti išvadas, ką reikėtų pakeisti, kad ateityje tai nepasikartotų. Problemos gyvenime ir yra tam, kad galėtume tobulėti ir tuo reikia džiaugtis.

Turėkite savo nuomonę

Turėkite tvirtą nuomonę ir požiūrį. Neskubėkite su visais sutikti. Tvirta nuomonė, nėra aklas kitos nuomonės priėmimas, bet taip pat nėra agresyvus savosios gynimas, vedantis prie beprasmio ginčo. Tai reiškia patikimą, pagrįstą, apgalvotą ir savo principais paremtą poziciją, kurios negalės pakeisti pirma pasitaikiusi mintis. Suformuluokite savo gyvenimo poziciją. Supraskite, ko norite iš gyvenimo, apmąstykite savo principus, laikykitės jų, bet venkite per didelio užsispyrimo, aklo atsidavimo ir svetimos nuomonės ignoravimo. Kiekvienas turintis tvirtą nuomonę labiau pasitiki savimi.

Ugdykite save

Sunku pasitikėti savimi, jeigu neturite į ką atsiremti. Pasitikėjimas turi remtis į stipriąsias savybes ir pasiekimus. Kuo daugiau turite stiprių savybių ir kuo jos geriau išvystytos, kuo didesni bus pasiekimai, tuo lengviau bus pasitikėti savimi. Todėl stenkitės kiekvieną dieną tapti bent truputi geresniu: sužinokite ką nors naują, išsiugdykite naudingą savybę, atsikratykite blogos savybės, tapkite sveikesniu, energingesniu, turtingesniu. Saviugda – tai ne tik pasitikėjimo savimi, bet ir apskritai viso gyvenimo sėkmės pagrindas.

Nelaukite, kol ateis pasitikėjimas, veikite, nes tik veikdami pasieksite rezultatą. Nelaukite, kol nebejaudins jokios abejonės ir baimės. Nes taip galite pralaukti visą savo gyvenimą, taip ir nepradėję gyventi. Abejonės ir baimė neišnyks. Augsite jūs, augs ir iššūkiai. Jūsų tikslas ne atsikratyti baimės, o išmokti į ją nekreipti dėmesio. Nelaukite kol pasidarys lengva, veikite, grūdinkite savo charakterį ir pasitikėjimas ateis savaime.