Kiekvienas žmogus nori didesnių pajamų. Dažnai pajamos priklauso nuo užimamų pareigų. Todėl kiekvienas save gerbiantis žmogus yra suinteresuotas karjeros augimu. Karjera domina ne tik siekiančius geresnės finansinės padėties, bet ir tuos, kurie siekia pripažinimo, nori būti geresniais už aplinkinius. Nesvarbu, kokiu tikslu žmogus siekia karjeros, svarbiausia, kad tikslas  būtų pasiektas. Ko gi reikia sėkmingos karjeros siekimui?

Pats svarbiausias karjeros variklis yra meilė savo darbui. Juk daug maloniau dirbti ir pasiekiami aukštesni rezultatai, jeigu mėgstate tai, ką dirbate. Mėgstamame darbe nereikia papildomos motyvacijos, jis nevargina, kartais net suteikia papildomai energijos. Taigi savo mėgstamos veiklos pasirinkimas yra pirmas sėkmingos karjeros žingsnis.

Kitas ne ką mažiau svarbus žingsnis yra profesinis augimas. Jeigu esate neblogas specialistas ir gerai atliekate savo darbą, bet netobulėjate, didelė tikimybė, kad liksite tose pareigose, kurioms esate pasamdytas. Todėl stenkitės kelti savo kvalifikaciją, įgyti naujų reikalingų įgūdžių ir žinių, nes tam, kad pakiltumėte į aukštesnes pareigas, turite tapti jų vertas. Todėl skaitykite reikalingą literatūrą, lankykite seminarus, kursus ir aukite kaip savo srities specialistas.

Sėkmingai karjerai taip pat svarbu mokėti valdyti savo laiką. Galite būti puikiu profesionalu ir be galo mėgti savo darbą, tačiau, jeigu nuolat neužteks laiko, vėluosite su terminais (o taip bus jeigu nevaldysite savo laiko), niekada nepasieksite karjeros aukštumų. Gyvename greitame laike ir niekas nenori laukti, todėl organizuotumas labai svarbu ir tai tampa dar svarbiau aukštesniuose postuose.

Niekas kitas taip tiksliai neapibūdina žmogaus kaip jo pasiekimai. Galite nieko nepasakoti vadovui, tiesiog paminėkite jam savo pasiektus rezultatus ir, jeigu jie yra verti dėmesio, tuomet būtinai gausite norimą postą. Pasiekimai geriausiai parodo žmogaus galimybes. Todėl nebijokite išsikelti ambicingus tikslus ir jų siekti.

Siekiant aukštesnių pareigų reikia mokėti save gerai pateikti. Vadovai retai atkreipia dėmesį į gerus darbuotojus savo įmonėje. Jeigu darbuotojas gerai atlieka darbą, yra tylus ir nekonfliktuojantis, tuomet didelio reikalo kreipti į jį dėmesio nėra. Todėl reikia save parodyti, būti išskirtiniu (gerąja prasme). Darykite darbus geriau negu iš jūsų tikimasi ir parodykite tai, rodykite iniciatyvą, kalbėkite apie savo siekius, bendraukite su vadovais arba artimiausia jų aplinka. Mokėkite save pateikti, žinokite savo privalumus.

Mokėjimas puikiai bendrauti, suprasti aplinkinius ir aiškiai išsakyti savo mintis – tai dar vienas bruožas, labai naudingas siekiant karjeros. Niekas nemėgsta konfliktiškų ir sunkiai bendraujančių asmenų, nes jie kenkia kolektyvo nuotaikai ir darbui, nemoka dirbi komandinio darbo. Juk komanda visada gali pasiekti daugiau, negu pavieniai asmenys. Todėl norint pasiekti aukštumų, būtina išmokti palaikyti gerus santykius su kolektyvu.

Darbe nuolat galima išgirsti tiesioginės arba netiesioginės kritikos. Reikia mokėti į ją atsižvelgti tinkamai. Neverta pykti, juk kiekvienoje kritikoje yra dalelė tiesos. Kartais tai net ne maža dalelė, o labai pagrįsta kritika, į kurią būtina atsižvelgti, padaryti išvadas ir pasikeiti.

Karjeros aukštumas gali pasiekti kiekvienas. Svarbiausia tuo patikėti, pasiruošti planą ir kryptingai veikti. Ir tai daug įdomesnis pasirinkimas negu ilgus metus sėdėti toje pačioje vietoje ir daryti tuos pačius darbus, kurie ilgainiui tampa rutina, prarandamas gyvenimo skonis ir net nesuprantama kodėl. Vienas iš žmogaus poreikių yra realizuoti save, o tai daug lengviau padaryti nuolat judant pirmyn.