Problemų neturi tik tie, kurie nieko neveikia. Todėl, jeigu susiduriate su problemomis, galite save pasveikinti, nes gavote progą išmokti kažką naujo. Svarbiausia suprasti, kad kiekviena problema yra išsprendžiama.

Baimė pradėti ką nors naujo

Dauguma žmonių yra įpratę būti komforto zonoje. Prieš pradėdami daryti ką nors naujo, ko niekada nebuvo darę, žmonės natūraliai jaučia baimę. Labai dažnai ši baimė sustabdo nuo tolimesnių veiksmų. Todėl baimę būtina įveikti. Stenkitės kuo dažniau sau sakyti, kodėl kažką darote, kokią naudą gausite atlikę atitinkamą užduotį ir ko atsisakysite, jei jos neįvykdysite.

Abejonės

Abejoti nėra blogai, kuo nors abejoja visi, tačiau kai abejonės trukdo imtis veiksmų, tai pradeda stipriai kenkti tobulėjimui. Visada reikėtų atkreipti dėmesį, ar yra priežastis abejojimui. Dažnai žmogus abejoja visiškai be svarbios priežasties: jis netiki, tai atrodo per lengva, niekas to nedarė ir panašiai. Tokiais atvejais reikėtų paieškoti, ar kas nors tokiu būdu pasiekė tai, ką planuojate pasiekti jūs. Jeigu kam nors jau pavyko, tai suteiks daugiau pasitikėjimo ir galėsite imtis veiksmų. Jeigu niekas ankščiau nėra to nedarę, tai arba jūs atradote ką nors naujo arba pasirinkote ne patį geriausią kelią. Paieškokite, ar nėra geresnių būdų savo tikslui pasiekti. Jeigu nėra, tuomet vienintelis būdas sužinoti, ar jūsų būdas tinkamas – pačiam imtis veiksmų nekreipiant dėmesio į abejones.

Viskas ir iš karto

Norisi išmokti greito skaitymo, pagerinti atmintį, oratorinius gebėjimus, fizinę formą… Ir tai tik maža dalis to, ko norima pasiekti. Norai yra gerai, bet reikia prisiminti, kad žmogus turi tik 24 valandas per parą. Visko suspėti neįmanoma. Todėl būtina suplanuoti savo veiklą. Surašykite viską, ką norite pasiekti į vieną sąrašą, tuomet pabandykite tai perkelti į savo 24 valandas (dienotvarkę). Pradėkite nuo svarbiausių tikslų ir siekių. Neaukokite miego, palikite laiko nenumatytiems reikalams ir darykite tik tai, ką suplanavote, o kitus dalykus palikite ateičiai. Geriau mažiau, bet pasiekti. Jeigu šokinėsite nuo vieno tikslo prie kito, dažniausiai nepasieksite nei vieno.

Mokytis vieną – pamiršti kitą

Turbūt esate pastebėję, kad nenaudojami dalykai greitai užsimiršta. Tačiau, jeigu prieš pereidami prie kitos veiklos ar įgūdžių, esamus išugdysite iki automatizmo, vėliau tai prisiminti ir naudoti bus daug lengviau. Todėl skirkite pakankamai laiko mokymuisi, treniruotėms ir naudojimui.

Stengiuosi, bet niekas neišeina

Pasitaiko toks scenarijus, kai žmogus tikrai daug dirba, stengiasi, tačiau jam niekas neišeina. Pastangos yra gerai, nes tie, kas daro bent kažkokius veiksmus, turi daug didesnę tikimybę pasiekti užsibrėžtus tikslus. Tačiau ne visada užtenka tik veiksmų, svarbu ne tik tai, kad kažkas yra daroma, svarbu ir kas daroma. Jeigu nuolatinės pastangos neatneša jokių rezultatų, didelė tikimybė, kad yra daromi ne tie veiksmai, kurie yra reikalingi. Todėl būtina sustoti ir apmąstyti, kas daroma ne taip, ką reikėtų pakeisti, jeigu nežinote, kreipkitės į tuos kas žino, ieškokite informacijos, kuri jums padėtų.

Su problemomis susiduriame ne tik saviugdoje, bet ir daugelyje kitų gyvenimo sričių. Negalima leisti, kad problemos stabdytų tolimesnius veiksmus. Jas būtina spręsti, jų būtina ieškoti, nes ne visada jos yra akivaizdžios. Spręsdami problemas žmonės tobulėja, pakyla į kitą lygį, kuriame problemos dar sunkesnės, bet ir jas reikia įveikti, tik taip pasieksite tai, ko labiausiai trokštate.