Nuo seno žmonės bando įminti ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptį. Tą bandė padaryti senųjų civilizacijų žyniai, filosofai, būrėjai, alchemikai ir galiausiai vis dar bando gydytojai. Panagrinėję istoriją pamatysime, kad išvardyti asmenys nieko svarbaus, kas galėtų stipriai prailginti gyvenimo trukmę, nerado, ir klausimas, ar tai iš vis egzistuoja. Tačiau vidutinė gyvenimo trukmė iš tikrųjų ilgėjo ir tai lėmė kanalizacijos ir vandentiekio atsiradimas, vakcinavimas, sterilizavimas, karų sumažėjimas ir alkstančiųjų santykinis mažėjimas, ekonomikos ir pragyvenimo lygio gerėjimas. Nedidelį indelį įdėjo ir gydytojai.

Kol ieškoma būtų, kaip būtų galima prailginti gyvenimo trukmę ir padaryti, kad jis būtų sveikesnis, galime maksimaliai išnaudoti jau turimą potencialą. Mokykitės iš tų, kurie iš tikrųjų pragyveno ilgą ir sveiką gyvenimą. Žmogus savo poelgiais ir mintimis kuria savo ateitį ir ilgina arba trumpina savo gyvenimą. Genai žmogaus gyvenimo trukmei turi įtakos ne daugiau 20 proc., likusi dalis priklauso nuo paties žmogaus. Sekantys patarimai padės maksimaliai išnaudoti turimą potencialą.

Atsikratykite žalingų įpročių ir įgykite teigiamų

Norėdami ilgiau gyventi ir būti sveiki,  visam laikui atsikratykite žalingų įpročių, o ypač alkoholio ir rūkymo. Atsisakę šių įpročių tikrai turėsite didesnę tikimybę nugyventi bent 100 metų. Tačiau tai nėra vieninteliai žalingi įpročiai. Dar yra nuolatinis pervargimas, bloga mityba, fizinio aktyvumo trūkumas. Atsisakius visų neigiamų įpročių ir juos pakeitus teigiamais – kokybišku poilsiu, sportu, sveiku maistu –sau padėsite, o ne kenksite. Mitybai reikėtų skirti labai daug dėmesio, nes ji turi didžiausią įtaką savijautai ir gyvenimo trukmei. Kad gautumėte pakankamai organizmui reikalingų medžiagų, geriausia valgyti kuo natūralesnį ir įvairesnį maistą. Atsisakykite šiuolaikinio maisto su daug cukraus ir riebalų, kuris tik kenkia ir neatneša jokios naudos. O štai sportuojant nereikėtų persistengti. Sportas turėtų pagerinti savijautą, todėl jeigu fizinė veikla jus sekina, reiškia krūvis yra per didelis.

Turėkite dėl ko gyventi

Gyvenimo trukmė ir kokybė nemažai priklauso ir nuo žmogaus psichologinės būsenos. Jeigu žmogus tikrai nori gyventi ir gyvenimas jam suteikia teigiamas emocijas, tuomet organizme vyksta jam naudingos cheminės reakcijos, kurios padeda būti energingesniam ir gyventi ilgiau. O nenorėjimas gyventi, skundimasis ir nepasitenkinimas viskuo, kas vyksta aplinkui sukelia priešingą rezultatą. Todėl jeigu norite gyventi ilgai, sukurkite aplink save laimę ir pats tapkite laimingas, atsikratykite neigiamų minčių ir apsupkite save žmonėmis ir įvykiais, kurie padeda išlaikyti laimės būseną. Šią būseną gali garantuoti mėgstamas darbas. Pagal pašaukimą atrastas darbas dažniausiai atneša ir didesnes pajamas, todėl galėsite sukurti komfortišką aplinką. Taip pat nemažą vaidmenį žmogaus gyvenime atlieka šeima. Todėl skirkite tam daug dėmesio, atsakingai pasirinkite partnerį ir stenkitės, kad atmosfera šeimoje būtų teigiama, palaikykite vienas kitą, tinkamai auklėkite vaikus, kad jie jus džiugintų. Viso to galima išmokti, niekas negimta mokėdamas. Džiaukitės ir vertinkite kiekvieną gyvenimo akimirką. Na ir visada turėkite ambicingų tikslų ir judėkite link jų, nes jeigu dar turite ką veikti ir ką pasiekti, tuomet noras gyventi tikrai dar neišblėsęs. O ir žmogus gali būti laimingas tik judėdamas į priekį ir tobulėdamas. Tobulėdami niekada nepamirškite vertinti tai, ką jau pasiekėte ir ką turite šiuo metu.

Gyvenkite sveiką, ilgą ir laimingą gyvenimą.