Daugelis  žmonių bėgioja kiekvieną dieną po 15–20 minučių ir skundžiasi, kad jokių matomų rezultatų nepastebi. Svoris liko toks pats, riebalų kiekis nemažėja. Kodėl taip yra ir ką reikėtų daryti, kad matytųsi rezultatai?

Merginos nori numesti nereikalingus kilogramus, vaikinai nori turėti gražius, ryškius, „sausus“ raumenis. Bėgiojimas yra pakankamai efektyvus riebalų deginimo būdas. Bėgiojant krūvis pasiskirsto po viso kūno raumenis, o padažnėjęs kvėpavimas ir širdies ritmas pagreitina medžiagų apykaitą ir riebalų deginimą. Tačiau, norint efektyviai deginti riebalus, reikia bėgioti tinkamai.

Kodėl bėgiojant nedeginami riebalai?

Bėgiojant po 20 minučių vidutiniu tempu sudeginti riebalus neįmanoma. Bėgant vidutiniu tempu pirmas 30–40 minučių raumenys energijos gauna iš kepenyse sukaupto cukraus. Todėl bėgant trumpai organizmas išnaudoja cukrų ir pirmojo valgio metu atstato tai, kas buvo išnaudota. Todėl riebalų kaip energijos šaltinio organizmas net nepradeda naudoti.

Kaip bėgioti?

Vienas iš būdų – bėgti ilgesnį laiką. Bėgant 50 – 60 minučių organizmas pradeda aktyviai deginti riebalus. Tačiau bėgti ilgiau kaip 75 minutes taip pat nepatartina, nes riebalai skaidosi pakankamai lėtai ir kai energijos, gaunamos iš riebalų, pradeda trūkti, organizmas pradeda energiją imti iš baltymų, taip mažindamas raumenų masę.

Yra ir kitas, šiek tiek efektyvesnis būdas. Tai yra intervalinis bėgimas, jam reikia skirti mažiau laiko, tačiau jis netinka, jeigu turite problemų su širdimi ar kraujagyslėmis. Bėgant intervalinį bėgimą plaučiams ir kraujotakos sistemai tenka didelis krūvis.

Intervalinis bėgimas – tai bėgimas su maksimalia apkrova ir poilsiu. Dažniausiai tai 100 m lengvas ėjimas, vėliau 100 m bėgimas vidutiniu tempu ir galiausiai 100 m bėgimas maksimaliu greičiu, po kurio pereinama į bėgimą lengvu tempu kvėpavimui atstatyti, vėliau viskas kartojama iš naujo. Sprinto metu sunaudojama labai daug kalorijų. Šio bėgimo etapo metu raumenys naudoja organizme esantį cukrų, vėliau, kai pereinama į ėjimą, kepenys, skaidydamos riebalus, atstatinėja cukraus ir lengvai prieinamų angliavandenių atsargas, todėl riebalai yra stipriai deginami. Tokiu būdu po 20–30 minučių treniruotės būsite išsunktas, o riebalai deginsis toliau. Po intervalinio bėgimo riebalai dar gali degintis apie 6 valandas. Taip pat intervalinio bėgimo metu nėra skaidomi baltymai, o tai reiškia, kad sunkiai užauginti raumenys niekur nedings.

Intervalinio bėgimo metu atkarpos ne būtinai turi būti po 100 metrų, jos gali būti ir po 200 metrų arba sprinto atkarpa gali būti trumpesnė už poilsio atkarpas, jas galima reguliuoti, kad bėgimas būtų komfortiškas.

Deginti riebalus bėgiojant – puikus ir naudingas būdas visam organizmui. Svarbiausia bėgioti reguliariai. Ir jau po kelių savaičių pamatysite džiuginančius rezultatus bei pajausite energijos antplūdį bei lengvumą visame kūne, būsite žvalesni ir geresnės nuotaikos. Deginkite riebalus su malonumu!