Dauguma turi įproti neapgalvojant leisti pinigus. Tikriausiai, jūs visada išeinate iš parduotuvės su keliais produktais, kurie jums visiškai nereikalingi ir didelė tikimybė, kad tie produktai vėliau atsiduria šiukšliadėžėje. Gal jūs turite įproti pirkti drabužius, knygas, įvairius prietaisus, viską kaupti, bet nesinaudoti. Leisti pinigus be priežasties yra įprotis, kuris gali neigiamai atsiliepti finansinei padėčiai ir tikslams. Jei norite pagerinti savo finansinę situaciją, turite šio įpročio atsisakyti, nes, priešingu atveju, net ir didėjant pajamoms, jūs to didėjimo nepajusite. Pateiksiu kelis paprastus patarimus, kaip atsikratyti įpročio leisti pinigus.
Kontroliuokite savo išlaidas
Jeigu pastebėjote, kad perkate daugiau negu galite sau leisti ir mėnesio gale reikia skolintis pinigų arba naudotis kreditine kortele, reiškia jūs nekontroliuojate savo veiksmų. Savo išlaidas reikia kontroliuoti visada. Pirmiausia reikia žinoti, kiek pinigų turite ir galite išleisti. Jeigu pajamos yra pakankamai didelės, būtų naudinga dalį sumos atidėti į „kiaulę taupyklę“ ir tada skaičiuoti, kiek galima išleisti. Kai kuriems žmonėms tai padaryti yra sunku, kadangi pinigai yra banke ir atsiskaitoma debetine arba kreditine kortele. Tuomet naudinga naudoti grynuosius pinigus – taip visada matysite, kiek turite ir galėsite nusistatyti, kiek ir kada galite išleisti. Pravartu nusistatyti smulkesnius išlaidų skirstymo periodus – tai gali būti savaite arba diena, tuomet lengvai galėsite mėnesio sumą padalinti į 4 savaites arba 31 dieną ir žinosite, kiek galite išleisti ir kada galite išleisti. Tokiu būdu daug labiau kontroliuosite savo pinigus.
Planuokite pirkinius
Prasidedant mėnesiui suplanuokite savo išlaidas, tai yra daiktus, kuriuos būtina įsigyti. Maisto išlaidas patogu planuoti kiekvieną savaitę. Visada prieš einant į parduotuvę naudokitės sąrašu ir kontroliuokite save, kad būtų nupirkta tik tai kas ten parašyta. Jeigu sąrašo neturite, arba nenumatėte, ką pirksite, o galvoje sukasi mintys, kad reikia ką nors nusipirkti, patarimas – išeikite iš parduotuvės. Nebent iš tikrųjų nežinote, ką norėtumėte valgyti ir į parduotuve užsukote pasirinkti idėjų, tuomet nepamirškite apie išlaidų kontrolę. Planuodami savo pirkinius iš anksto apytiksliai žinosite, kiek išlaidų patirsite.
Rečiau vaikščiokite į parduotuves
Daug sunkiau atsikratyti bet kokio įpročio arba priklausomybės, jeigu tai nuolatos yra jūsų akiratyje. Todėl stenkitės rečiau vaikščioti į parduotuves ir jums nereikės naudoti valios pastangų, kad atsispirtumėte ką nors nusipirkti. Norėdami dar labiau palengvinti užduotį, galite palikti kreditines korteles ir pinigus namie, tokiu būdu tikrai bus sunku kažką nusipirkti užplūdus emocijoms. Galite net numatyti dienas kuriomis nieko nepirksite. Jeigu jūsų įprastas laisvalaikis susijęs su ėjimu į kavines, restoranus, kiną, parduotuves, paieškokite kitų būdų praleisti laiką ir pastebėsite, kad ir neišleidžiant pinigų galima puikiai praleisti laiką.
Įpraskite analizuoti išlaidas
Rinkite čekius ir užsirašinėkite visas savo išlaidas. Tai dar vienas būdas atprasti išlaidauti ir optimizuoti savo finansus. Skirstykite išlaidas pagal sritis, kiekvieną savaitę arba mėnesį peržiūrėkite užrašus ir išanalizuokite – gal galėjote ko nors nepirkti, atidėti, pakeisti. Dažnai įvairūs nereikšmingi ir smulkūs pirkiniai sudaro nemažą dalį išlaidų. Stebėdami ir analizuodami pradėsite sąmoningiau apsipirkinėti ir visada žinosite, kur išleidžiate savo pinigus. Tai taip pat padės geriau kontroliuoti išlaidas ateityje.
Komentarai