Daugumai žmonių nesveiko maisto atsisakymas reikalauja daug valios pastangų. Tačiau norint sveikai maitintis nereikia kraštutinės disciplinos. Po to, kai jūs sužinosite, kaip pakeisti savo mitybos racioną, sveikai valgyti bus daug lengviau.

Kuo naudinga sveika mityba?

Dauguma mano, kad neverta stengtis save riboti, kontroliuoti, atsisakyti riebaus kepsnio, saldainių ir traškučių dėl keliais metais ilgesnio gyvenimo. Malonumas, gaunamas valgant nesveiką maistą, dažnai būna didesnis negu atnešama žala. Tai nėra geriausias sprendimas sveikatai. Sveikos mitybos nauda yra akivaizdi. Štai keletas dalykų, apie kuriuos vertėtų pamąstyti prieš valgant nesveiką maistą.

Energijos lygis. Daugelis nesupranta, kaip mūsų savijauta priklauso nuo to, ką mes valgome. Mūsų energijos lygis nemaža dalimi priklauso nuo maisto. Nesveikas maistas atima energiją, nes organizmas beveik negauna jokių naudingų medžiagų ir sunaudoja daug energijos, kad atitaisytų jo padarytą žalą. Jeigu maitinatės sveikai, organizmas gauna pakankamai maistingų medžiagų, nėra apsunkinamas ir žmogus jaučiasi daug produktyvesnis.

Sveikata. Prie daugelio ligų atsiradimo prisideda nesveikas maistas. Tokių ligų kaip vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, inkstų sutrikimų atsiradimo priežastimi gali būti nesveikas maistas. Nutukimas – vienas iš ankščiausiai matomų sutrikimų, kuris yra daugelio kitų ligų priežastis.

Gyvenimo trukmė. Nesveika mityba nuolatos alina organizmą, teršdama jį ir nesuteikdama reikalingų medžiagų pilnaverčiam funkcionavimui. Valgant nesveiką maistą ne tik trumpinate gyvenimo trukmę, bet ir atsisakote geros savijautos senatvėje.

Išvaizda. Bloga mityba  turi įtakos tam, kaip jūs atrodote. Čia vėl galime prisiminti viršsvorį, kuris tikrai nepuošia nei vieno. Dėl pervargusio organizmo daug ankščiau atsiranda senėjimo požymiai. Sveika mityba prisidės prie svorio kontrolės, jūs atrodysite gražesni ir jaunesni. Dėl geresnės savijautos ir energingumo spindės akys, veidą bus šypsena, o tai labai puošia žmogų.

Daug žmonių žino apie nesveikos mitybos daromą žalą, tačiau vis tiek jį valgo. Dažnai tai būna todėl, kad jie nežino, kaip pakeisti savo valgymo įpročius. Daugelis supranta, kad valgyti sveikai reikia, tačiau kaip tai padaryti lengvai ir be didelių valios pastangų? Pirmiausia reikia apsispręsti, kad jums to reikia ir užsibrėžti tikslą.

Senų įpročių atsisakymas ir naujų kūrimas. Mityba – tai įprotis. Nesveiko maisto vartojimas dažnai būna tapęs įpročiu, pastovus tų pačių produktų vartojimas yra normalu kiekvienam, todėl dažnai net nesusimąstoma, kas, kodėl ir kokiu tikslu valgoma. Kai kurie žmonės dėl pastovaus laiko trūkumo renkasi greito paruošimo maistą, įvairius pusfabrikačius, ir jų nestabdo net žinojimas, kad tai atsilieps sveikatai. Išsiugdyti naujus įpročius galima per 30 dienų. Tereikia pasistengti maitintis sveikai 30 dienų, radus tinkamus pakaitalus nesveikam maistui, tai padaryti bus lengva. Paieškokite naujų receptų, tikrai galima rasti greitai paruošiamo sveiko maisto, pavyzdžiui salotos, varškė su vaisiais, vaisiniai kokteiliai. Skirkite pakankamai laiko mitybai, atsikelkite tokiu metu, kad užtektų laiko gerai papusryčiauti, susitvarkykite dienos darbus, kad liktų laiko sveikiems pietums. Suraskite sveikus pakaitalus nesveikam maistui, pavyzdžiui, vietoj bulvių traškučių valgykite riešutus, džiovintus bananų traškučius arba pasigaminti sveikų traškučių namuose.

Pakeiskite mąstymą apie maistą. Jeigu pakeitėte įpročius, bet naujasis maistas jums nėra toks malonus kaip prieš tai buvęs, yra didelė tikimybė, kad po kurio laiko grįšite prie nesveiko maisto. Taip, kurį laiką galėsite naudotis valios pastangomis ir kontroliuoti save, tačiau, pasitaikius pirmai silpnumo akimirkai, vis tiek paslysite. Todėl visam laikui pakeisti mitybos įpročius reikalingas kitas būdas. Pirmiausia reikia rasti tokį sveiką maistą, kurį valgyti jums taip pat malonu arba dar maloniau negu nesveiką. Tam vertėtu pavartyti receptus, pavaikščioti po sveikos mitybos seminarus arba dar geriau praktinius gamybos kursus. Antra, galvokite apie sveiką maistą teigiamai, apie jo nešamą naudą, verta pasidomėti kiekvieno produkto savybėmis. O apie nesveiką maistą atvirkščiai – neigiamai, užtenka paskaityti apie konkrečių produktų daromą žalą.

Darykite viską palaipsniui. Pakeisti savo mitybą iš nesveikos į sveiką per vieną dieną tikrai prireiks daug valios pastangų. Kuo daugiau valios pastangų reikalauja atitinkamas žingsnis, tuo mažesnė tikimybė, kad jis bus įveiktas. Todėl daug lengviau bus keisti mityba palaipsniui, taip reikės mažiau valios pastangų, jūsų motyvacija bus didesnė.