Daugumai trūksta motyvacijos sportuoti. Viena iš galimų problemų – sportas asocijuojasi su sunkiu darbu, prakaitu, nuovargiu. Taip galvojant tikrai sunku pradėti sportuoti. Daug lengviau pradėti sportuoti būtų galvojant apie naudą, kurią gausite sportuodami. Juk sportas (jeigu jo nėra per daug) toks naudingas organizmui.
Fizinė forma. Nuolatinės treniruotės stiprina raumenis ir didina jų ištvermę. Todėl jums tikrai nereikės jaudintis, kad nepakelsite sunkesnio pirkinių krepšio ar pavargsite lipdami laiptais. Sportuojantiems taip pat išsiskiria daugiau endorfinų, dopamino ir serotonino, o tai neleidžia jaustis pavargusiam ir pakelia nuotaiką. Be to, treniruotės lėtina raumenų atrofiją, todėl išlaikysite gerą formą ir brandžiame amžiuje.
Išvaizda. Aktyvus gyvenimo būdas ir sportas padeda deginti riebalus bei formuoti raumenis, todėl turėsite gražią figūrą. Pagreitėjusi medžiagų apykaita padės išlaikyti puikią sveikatą net jei kartais nusižengsite sveikos mitybos principams. Taigi, galėsite visada džiaugtis savo gražiai suformuotu kūnu.
Sveikata. Didžiausia nauda sportuojantiems – tai gera sveikata. Sportuojant kraujotaka suintensyvėja, o tai stiprina visą kraujotakos sistemą, mažina kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį, todėl sumažėja insulto ir infarkto tikimybė. Taip pat stiprėja kaulai, regėjimas, smegenų veikla ir atmintis. Sportas padeda sureguliuoti cukraus kiekį organizme, todėl sportuojantiems stipriai sumažėja diabeto pavojus. Reguliariai sportuojant sumažėja rūgštingumo daroma žala ląstelėms, o tai labai sumažina vėžio bei kitų ligų tikimybę.
Atsparumas stresui. Žmonės, turintys geresnę fizinę formą, pasižymi žemesniu streso hormonų kiekiu. Taip pat, kuo didesnę raumenų masę žmogus turi, tuo greičiau atsistato jo kraujo spaudimas.
Produktyvumas. Sportuojantys vidutiniškai yra 15% produktyvesni, tai reiškia, kad per 8 darbo valandas jie spėja atlikti tiek užduočių, kiek nesportuojantiems reikėtų 9 valandų ir 12 minučių. Papildomą laiką galima išnaudoti didesnei darbo apimčiai, kokybiškesniam darbui arba poilsiui.
Nuolatinės treniruotės reikalauja daug disciplinos ir darbo. Sportas nėra lengvas užsiėmimas ir ne visada malonus, tačiau visa tai su kaupu atsiperka – juk gera būti sveiku, išvaizdžiu, geros fizinės formos. Taigi, norėdami išlaikyti motyvaciją sportuoti, galvokite apie naudą, kurią jums atneš sportas.
Komentarai