Sveikas ir gražus kūnas yra didelė vertybė. Vienas iš lengviausių, daugumai prieinamų būdų kūną padaryti sveikesniu yra kontrastinis dušas. Prausiantis po karštu vandeniu kraujagyslės ir poros išsiplečia, o po šaltu vandeniu staigiai sutraukia. Kraujagyslių susitraukinėjimo metu nuo sienelių atsiskiria susikaupęs cholesterolis, kraujagyslės tampa elastingesnės ir stipresnės. Reguliariai prausiantis po kontrastiniu dušu, organizmas gauna didelę naudą. Stiprėja širdis ir kraujagyslės, greitėja kraujo apytaka, greitėja medžiagų apykaita, geriau valosi organizmas. Kraujas pradeda geriau maitinti sušalusią odą iš vidaus, ji tampa stangresnė, lygesnė, mažėja celiulitas. Kūnas užsigrūdina, gerėja imunitetas ir po procedūros tampa žvalesnis, energingesnis.

Teisingas kontrastinis dušas

Po kontrastiniu dušu reikėtų praustis bent kartą per dieną. Pirmiausia reikia praustis po šiltu dušu. Po to nusistatyti karštesnį vandenį – nereikia labai karšto, užteks tokio,  po kuriuo galite išbūti. Vėliau karštas vanduo užsukamas ir paleidžiamas tik šaltas. Toliau viskas kartojasi: karštas vanduo, kad kūnas apšiltų ir vėl šaltas. Taip kartoti reikėtų 3-4 kartus, o pabaigti reikia būtinai šaltu. Vanduo turi prausti visą kūną, neužsilaikant ilgai vienoje vietoje.

Pavyzdys kaip galima naudoti kontrastinį dušą:

Šiltu vandeniu (kad kūnas priprastų)

Karštu vandeniu (tiek kiek kūnui malonu)

Šaltu vandeniu (20-30 sekundžių)

Karštu vandeniu (20-40 sekundžių)

Šaltu vandeniu (40-60 sekundžių)

Karštu vandeniu (20-60 sekundžių)

Šaltu vandeniu (Kiek malonu)

Priprasti prie kontrastinio dušo reikia palaipsniui. Pradžioje darykite tik vieną seriją šiltas – karštas – šaltas vanduo, po šaltu vandeniu būkite neilgai, 5-10 sekundžių. Po kelių savaičių galima daryti dvi, o vėliau ir tris serijas.

Kai kuriais atvejais galima mažinti skirtumą tarp karšto ir šalto vandens, padaryti šiltą ir vėsų vandenį. Taip patartina daryti silpnesniems organizmams tam, kad nebūtų didelio streso. Tačiau pabaigti vis tiek reikia su lediniu vandeniu nors ir trumpai. Dauguma daro klaidą, kad nepabaigia serijos lediniu vandeniu. Taip padidėja susirgimo tikimybė. Vėsus vanduo jau pakankamai atvėsina kūną, bet jis nėra toks vėsus, kad įjungtų žmogaus apsaugines funkcijas. Labai šaltas vanduo nors per trumpą laiką nespėja smarkiai atvėsinti kūno, bet stipriai veikia nervų sistemą ir sužadina termoreguliacinį ir imuninį mechanizmą.

Kontrastinis dušas – tai pigus, lengvas ir daugumai prieinamas būdas būti sveikesniu, gražesniu ir energingesniu. Pirmieji kartai gali būti ne itin malonūs, bet nugalėkite savo baimę ir tai atsipirks su kaupu.