Visiems malonu girdėti komplimentus. Tačiau dažnai pasitaiko, kad žmonės nemoka jų priimti ir dėl to jų gauna vis mažiau. Standartinis moters (ir kai kuriu vyrų) elgesys gavus komplimentą: „Ne tikrai taip nėra“, „Išsigalvoji“, „Nereikia manęs girti“ ir pan. Arba dar blogiau – pradeda įrodinėti, kad nieko išskirtinio nepadarė, kad nėra graži, kad kiekvienas taip daro ir atrodo.

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nežino, kaip reaguoti į komplimentus yra nepasitikėjimas savimi. Žema savivertė priverčia galvoti, kad nėra už ką jų girti. Kartais net pradedama ieškoti blogų kėslų: jeigu kažkas jus giria, vadinasi jiems kažko iš jūsų reikia. Kur beslypėtų nepasitikėjimo savimi priežastys, reikėtų žinoti, kad gyvenime yra labai svarbu mylėti ir gerbti save. Nuo požiūrio į save priklauso daugelis gyvenimo sričių: karjera, šeima, bendravimas, laimės pojūtis, motyvacija ir pan. Mylintiems save taip ir norisi sakyti komplimentus.

Kaip mylėti save?

Rūpinimasis savo kūnu. Kaip dažnai moterys užsiėmusios vaikais, darbu, namų ruoša pamiršta apie tokias smulkmenas kaip manikiūras, pedikiūras, šukuosena, net paprasčiausia vonia su putomis arba aromatiniais aliejais atsipalaidavimui. Vyrai irgi ne išimtis, jie turi atrodyti tvarkingi: sutvarkyta barzda, nagai, malonus kvapas.  Juk visa tai suteikia atsipalaidavimą, mažina neigiamas emocijas, suteikia komforto ir pasitikėjimo.

Sportas. Tiek vyrams tiek moterims sportas pakelia nuotaiką, suteikia energijos. Moteris visada siekia atrodyti puikiai, sportas tikrai padės pasiekti dailią figūrą, sulėtins senėjimo procesą. Vyrai nori jaustis galingi ir stiprūs – sportuodami galėsite džiaugtis vyriška išvaizda bei jėga.

Dalinkite komplimentus. Dalinkite gerą nuotaiką aplinkiniams – taip aplink save sukursite gerą atmosferą, kuri tiesiogiai veiks jus.

Išmokite ką nors naujo. Žmogus jaučiasi gerai, kai išmoksta ką nors naujo. Jis negali savęs mylėti, gerbti ir pasitikėti savimi, jeigu jaučiasi niekam tikęs. Kokios nors srities arba kelių sričių geras išmanymas lengvai pakeis šią būseną, nes matysite, kad sugebate kažką geriau negu kiti, aplinkiniai jums apie tai nuolat primins ir dalins komplimentus. Plėskite savo požiūrį, lavinkite gabumus, mokykitės ko nors naujo, tuomet tikrai jausitės vertas pagyrimų ir komplimentų.

Psichologinis nusiteikimas. Nuolat kartokite sau, koks jūs geras, kaip mylite save, raskite dalykus, už kuriuos save vertinate. Kai kurie turi savybę pamiršti savo pasiekimus, jaučiasi kuklūs, nuvertina save. Pasipūsti nereikia, tai nėra gerai, bet buvimas kukliu taip pat neatneša naudos. Savo mintimis žmogus kuria save, ir jeigu jis nuvertina savo laimėjimusi ir sau arba kitiems kartoja, kad tai nereikšminga, tai ir į aplinką pradeda spinduliuoti tokią energiją , bei save programuoti, kad toks yra ir galiausiai tokiu gali ir tapti.

Kokia tūrėtų būti teisinga reakcija į komplimentus?

Pati paprasčiausia ir optimaliausia reakcija – tai nuoširdi šypsena ir žodžiai: „Ačiū, man labai malonu“.

Nesvarbu, kaip tai bus suformuluota, svarbu, kad žmogus pajaustų, kad jo žodžiai nebuvo pasakyti veltui. Kitu atveju nejaukumo jausmas, kurį žmogus pajaus, negavęs teigiamos reakcijos į savo komplimentą, sumažins norą ateityje sakyti komplimentus.

Supraskite, kad jūs esate verti komplimentų. Nereikia teisintis ir gintis nuo komplimentų, nereikia į komplimentą tuoj pat atsakyti komplimentu, nenuvertinkite savo pasiekimų.

Nesijauskite skolingi. Komplimentas yra tik komplimentas. Jūs niekuo neįpareigojate žmogui, kuris pasakė jums komplimentą, išskyrus nuoširdų dėkingumą. Jeigu kas nors ir siekia komplimentu gauti kokios nors naudos, paprasčiausiai žinokite savo vertę ir nepapulkite į tokius spąstus.

Mylėkite save, dovanokite aplinkiniams komplimentus ir priimkite juos su džiaugsmu ir dėkingumu.