Komforto zona –  tai psichologinė būsena, kai žmogus jaučiasi saugus ir nepatiria streso. Žmogus atsiduria vadinamoje komforto zonoje tada, kai aplinkybės nereikalauja jokio nestandartinio elgesio. Tokiu atveju gyvenime vyrauja rutina, supa įprasti daiktai, žmonės, įvykiai ir situacijos, palaipsniui sąmonė užmiega, o daugelis veiksmų tampa automatiški. Tokia būsena jauki, tačiau žmogus pats net nepastebi, kaip pradeda po truputi degraduoti.

Evoliucijos procese žmogui susiformavo savybė elgtis automatiškai ir nesusimąstant įprastose situacijose. Ši savybė turi daug teigiamų aspektų. Įpratus atitinkamus veiksmus daryti automatiškai taupomas laikas, keliamas veiklos efektyvumas. Tačiau, jeigu visi veiksmai, įvykiai, aplinka tampa automatiški ir žmogaus gyvenime nėra jokių iššūkių, jis nustoja tobulėti. Dauguma žmonių įstringa komforto zonoje ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl jie nieko reikšmingo gyvenime nepasiekia.

Kiekvieno žmogaus išgyvenimui užtenka pastogės, maisto, būtiniausiu daiktų, linksmybių. Dauguma žmonių tai nesunkiai pasiekia ir nemato tikslo judėti toliau, kadangi jaučiasi gerai ir taip užstringa savo komforto zonoje.

Nuolat tobulėti siekiantis žmogus privalo išeiti iš komforto zonos, nes tik tokiu būdu jis galės keisti savo mąstymą, požiūrį, lengviau įveikti problemas, rasti atsakymus į įvairius klausimus, įveikti kompleksus ir baimes.

Kaip išeiti iš komforto zonos?

Kai kurie mano, kad izoliavus save nuo pasaulio galima susikurti jaukų ir gerą gyvenimą. Tačiau iš tikrųjų viskas atvirkščiai –  kuo intensyviau plėsite savo komforto zoną, tuo daugiau galimybių turėsite valdyti savo gyvenimą. Jeigu pastebėjote, kad užsisėdėjote patogioje komforto zonoje, siūlau pasinaudoti toliau pateiktais patarimais, kurie praplės jūsų galimybes.

Pradėti reikėtų nuo dienotvarkės keitimo. Jeigu ankščiau sunkiai ir be didelio noro kėlėtės rytais, pabandykite keltis ankščiau, ir tą laiką skirti mankštai, kontrastiniam dušui. Betikslius, nenaudingus sėdėjimus prie televizoriaus ar kompiuterio pakeiskite ėjimais į tas vietas, kuriose nesilankote, kur galėtumėte susipažinti su naujais žmonėmis, pabendrauti, pamatyti ką nors nauja. Padarykite savo dienotvarkę aktyvesne, stenkitės visada ką nors veikti.

Išnaudokite kiekvieną pasitaikiusią galimybę su kuo nors susipažinti, bendrauti, plėsti savo akiratį. Domėkitės jums visiškai nežinomais dalykais, ugdykite tuos įgūdžius, kurių neturite ir stiprinkite turimus. Būkite ten, kur vyksta daugiausiai veiksmo, jeigu gyvenate mažame miestelyje ir jums trūksta iššūkių, galite pagalvoti apie persikraustymą į didmiestį, ten pati aplinka padės plėsti komforto zoną.

Išsiugdykite įprotį nuolat kelti sau iššūkius, darykite tai, ką bijote daryti. Jeigu tai taps gyvenimo būdu, tuomet net nespėsite pastebėti kaip vis keisitės, augsite ir tobulėsite, išsiugdysite turtingą pasaulėžiūrą ir lankstų mąstymą.

Įsisenėjusius įpročius keisti labai sunku. Tinginystė gali palaidoti net ir stipriausius ketinimus. Tokiu momentu reikia pasistengti suimti save į rankas ir žengti pirmą žingsnį. Tai gali padėti padaryti įvairios motyvacinės bei disciplinavimo technikos. Taip pat reikia nusiteikti, kad išėjimas iš komforto zonos atneš diskomforto būseną ir jos nereikia bijoti.

Prisiminkite, kad geriausia būsena žmogui yra ta, kurioje jis nuolatos užimtas saviugda ir aplinkos pažinimu. Kuo platesnis požiūris į gyvenimą, tuo įdomesnis ir geresnis tampa pats gyvenimas. Išeikite iš komforto zonos ir pamatysite kiek daug naujų galimybių jus supa.