Nėra žmonių, kurie nesusidurtų su problemomis. Sunki finansinė situacija, blogi šeimyniniai santykiai, nepavykęs projektas ir daugelis kitų problemų užgula ne vien jūsų pečius. Susidūręs su problemomis žmogus dažniausiai klausia: „Kodėl man taip atsitiko? Ką  tokio aš padariau?“ Ir klausia visiškai ne be reikalo, nes būtent jo veiksmai arba atitinkamų reikalingų veiksmų nebuvimas atvedė iki esamos problemos.

Daugelis svajoja apie idealų gyvenimą be problemų, kur viskas išeina lengvai, neįdedant jokių pastangų. Apie tai svajojama todėl, kad problemos sukelia neigiamas emocijas ir daugelis nori jų išvengti. Tačiau pažiūrėkime į problemas iš kitos pusės. Kiekviena problema sukelia diskomfortą, kuriame žmogus nenori būti. Tokiu atveju įmanomi du būdai kaip išeiti iš situacijos: pirmas – susitaikyti ir priprasti, arba antrasis – imtis veiksmų ir išspęsti problemą. Pirmą variantą pasirenka tie, kurių motyvacija yra per silpna problemoms spręsti. Tokie žmonės dažniausiai toliau klimpsta į problemų liūną, jos stiprėja, jų atsiranda vis daugiau, kol galiausiai žmonės visiškai praranda pasitenkinimą gyvenimų. Antroji grupė yra tie, kurie sprendžia savo problemas. Jie keičiasi, tobulėja ir mokosi naujų dalykų, kurie jiems padeda išspręsti arba net gi išvengti problemų.

Taigi, jeigu ne problemos, kuriomis gyvenimas mus nuolat auklėja, žmogus nesimokytų ir nesikeistų. Problemos – tai augimo ir judėjimo variklis. Žmogus iš prigimties yra tinginys ir atsiradusios problemos gali jį pastumti pirmyn. Niekas nesimokytų universitetuose, nedirbtų, nesiektų profesinių aukštumų, nekurtų verslo, jeigu nereikėtų maisto, pastogės, aprangos ir kitų materialių dalykų. Jėgų žmogus nesirgtų, jis niekada nesusimastytų kas yra sveika mityba, poilsis, sportas. Panašių pavyzdžiu galima rasti daug.

Nereikia galvoti, kad sprendžiant problemas jos visiškai išnyks. Taip, sprendžiamos problemos išnyks, tačiau atsiras vis naujų. Augant žmogui augs ir jo problemos, kurias įveikęs jis pasieks dar didesnių laimėjimų. Prisiminkite, jeigu nėra problemų, reiškia jūs nustojote tobulėti, nebeužsibrėžiate ambicingų tikslų. Jeigu norite tobulėti greičiau, patartina dirbtinai kurti sau problemas, statyti save į sudėtingas situacijas.

Problemos yra gyvenimiškos pamokos ir vienas geriausių būdų jų išvengti –išmokti pamoką ankščiau. O tai padeda padaryti kitų stebėjimas, analizavimas ir mokymasis iš kitų klaidų.

Nereikia norėti, kad gyvenimas būtų be problemų, juk būtent jas įveikę pasiekiame didžiausių aukštumų. Džiaukitės problemomis ir ieškokite jų, nes jos suteikia vertingų pamokų.