Šiandien tikrai sunku surasti žmogų, kuris galėtų užtikrintai pasakyti, kad yra laimingas. O kai kurie žmonės net sakydami esantys laimingi, savo elgesiu dažnai išduoda, kad taip nėra. Jie nepatenkinti gyvenimu, nuolat skundžiasi, kritikuoja, nuvertina save. Laimė yra emocija, kuri, žinoma, nėra nuolatinė. Tačiau galima padaryti, kad ji aplankytų kuo dažniau arba tiksliau, kuo rečiau jaustumėmės nelaimingi.

Žmogus mano, kad gyvenimas turi būti idealus ir teisingas. Kiekvienas tai įsivaizduoja savaip. Ir jeigu įsivaizdavimas skiriasi nuo realybės, žmogus pardeda pykti, skųstis, jausti nepasitenkinimą. Kiekvienas norėtų, kad vaikai klausytų tėvų, kaimynai neklausytų garsiai muzikos, jaunuoliai nepieštų ant sienų, nebūtų kamščių. Tačiau gyvenimas nuolat primena, kad tai tik užgaidos, kurios yra mūsų galvoje, o realybėje yra viskas kitaip. Visi įvykiai ir būsenos yra neutralūs, niekas negali būti gerai ar blogai, teisinga arba neteisinga, tai tiesiog vyksta, o žmogus tai vertina. Žmogus gyvena ne realybėje, o savo sukurtame ir įsivaizduojamame pasaulyje, kuris paremtas jo lūkesčiais ir patirtimi. Ką tokiu atveju daryti? Yra tik vienas būdas: suprasti, kad pasaulis yra toks, koks jis yra nepriklausomai nuo jūsų lūkesčių. Ir įstačius realų gyvenimą į savo rėmus jo nepakeisite, o tik įgysite papildomą neigiamų emocijų šaltinį. Priimkite pasaulį tokį, koks jis yra, nežiūrėdami į jo trūkumus.

Kita priežastis, dėl kurios  žmogus gali jaustis nelaimingas, tai atsakomybės už savo gyvenimą nusimetimas. Kaip dažnai pasitaiko, kad žmogus jaučiasi auka ir dėl to kaltina aplinkybes, žmones, likimą. Ne tuo metu gimė, gavo netinkamą genetiką, blogas darbas, viršininkas, vyras, žmona, sveikata. Taip vyksta todėl, kad žmogus nori viską gauti veltui, nori, kad juo būtų rūpinamasi, kad visi jį mylėtų, jam padėtų, gerbtų. Bet čia jis dažnai pamiršta, kad jis jau nebe vaikas ir niekas nebeprivalo to daryti. Žmogus pats atsakingas už savo gyvenimą, nepriklausomai kokios yra aplinkybės. Ir jau vien tai pripažinus pasidaro geriau, nes tuomet žinote, kad jūs galite viską pakeisti.

Netinkamų žodžių ir frazių vartojimas turi didelę įtaką žmogaus savijautai. Žmogus dažniausiai kalba nesusimąstydamas. Pastebėkite kaip jaučiatės tardami įvairias frazes. Tose pačiose situacijose galite reaguoti skirtingai pvz.: „aš negaliu šito padaryti“ arba „aš stiprus ir įveiksiu visas pasitaikiusias kliūtis“; „man nepasisekė“ arba „man pasisekė“, „aš pasimokysiu iš šio įvykio“ ir t. t. Savo kalbos stebėjimas ir kontroliavimas padės būti energingesniems ir laimingesniems.

Pasaulyje yra tiek daug skirtingų žmonių. Ir kiekvienas gali rasti ką nors geresnį už save. Sportiškesnį, turtingesnį, gražesnį. Nuolatinis savęs lyginimas su geresniais tikrai nepadeda būti laimingesniam. Reikia suprasti, kad kiekvienas turi savo stiprybių, kiekvienas yra individualus. Geriausiu visose srityse netapsite, tapkite geriausiu tose srityse, kuriose jums norisi ir gerbkite save už tai.

Kiekvienas pats atsako už savo gyvenimą. Ir jeigu jis jums nepatinka, jaučiatės nelaimingi, tik patys galite jį pakeisti. Nereikia laukti likimo dovanų ar kol kas nors ateis ir padarys jus laimingu. Daug efektyviau bus pačiam imtis veiksmų: keisti savo požiūrį, stebėti, analizuoti save bei tapti tokiu, kokį save mylėsite.