Į klausimą: „Ar esi laimingas žmogus?“ ne visi skuba atsakyti, nes ne visada nori sau pripažinti, kad nėra laimingi. Arba gal net nežino, ką atsakyti, nes nežino, kaip pavadinti savo būseną. Laimė yra pasiekiamas tikslas, tik reikia žinoti, kur jos ieškoti. O daugelis jos ieško ne ten, kur reikėtų. Kas yra laimė?
Kodėl kai kurie neranda laimės?
Daugelis žmonių ieško laimės įvairiuose daiktuose. Neradę jos vienuose daiktuose, siekia kitų ir taip pasiklysta savo begaliniuose ieškosimuose. Kai kurie perka automobilius, namus, elektroniką. Kiti kaupia pinigus ir stengiasi padidinti savo pajamas. Treti keliauja, keičia gyvenamas vietas, lovos partnerius. Ketvirti siekia valdžios, pasineria į religiją, taip bandydami patenkinti savo poreikius.
Tačiau dažniausiai tai neatneša jokios naudos, nes laimė ne ten. Daiktų, turtų, žmonių, valdžios turėjimas duoda tik laikiną pasitenkinimą, po kurio atsiranda nauji poreikiai. Tačiau šių dalykų neturėjimas, jeigu tapote priklausomas nuo jų, gali padaryti jus nelaimingu.
Kas yra laimė?
Laimės nenusipirksi, bet tuo pačiu įgijus ją sunku ir prarasti. Laimė – tai ne laikina būsena, tai atitinkamų savybių rinkinys, kuris leidžia būti laimingu visada. Tas savybes galima išsiugdyti.
Laimė nėra euforija, kaip kai kurie įsivaizduoja. Tai tolygus, ramus džiaugsmas, harmonija ir balansas. Laimė nėra pasiekimų ir daugkartinio džiugesio suma. Laime – tai požiūris, būsena, kuri yra nepriklausoma nuo įvykių vykstančių aplink jus. Tai pasiekti galima dirbant su savimi ir formuojant teisingą požiūrį į aplinką.
Laimės paslaptys
Būkite atsakingi už savo gyvenimą. Nekaltinkite aplinkybių. Jeigu esate nepatenkintas esama situacija, dėl jos esate kaltas tik jūs. Jūs esate silpnas ir storas ne todėl, kad jums trūksta laiko sportuoti, o todėl, kad tingite organizuoti savo laiką taip, kad jo atsirastų. Jeigu esate neturtingas, reiškia jums trūksta žinių, įgūdžių, veiksmų tam, kad būtumėte turtingas; nei jūsų vadovas nei valstybė dėl to nekalti. Tai karti tiesa, kurią ne visi pasiruošę girdėti. Jie verčiau kaltins tėvus, draugus, valdžią, orą – visus, kad tik nereikėtų kaltinti savęs. Iš kitos pusės, savęs kaltinimas neturėtų jūsų stabdyti, tai turi būti pastūmėjimas kažką keisti, imtis veiksmų. Nepatinka darbas ar vadovas – pakeiskite darbą, netinkama kvalifikacija – įgykite reikiamą, trūksta laiko – organizuokite jį tinkamai.
Priimkite aplinkybes tokias, kokios jos yra. Žmogus pats atsakingas už savo likimą, tačiau visada yra dalykų, kurių jis negali kontroliuoti. O jeigu negali kontroliuoti, reikia su tuo susitaikyti. Jeigu esate nedidelio ūgio, silpnos sveikatos, ant jūsų mašinos užkrenta medis, neturite kojų, šito nepakeisite, ir pykti ant likimo beprasmiška.
Nesigailėkite dėl padarytų klaidų. Praeities nepakeisite, tačiau galite iš jos daug pasimokyti. Išanalizuokite praeities įvykius, kad daugiau nekartotumėte tokių klaidų ateityje. Galvojimas ir savęs gailėjimas dėl praeities įvykių nieko nepakeis, gyvenkite toliau.
Atraskite savo tikslą. Tai nėra toks lengvas dalykas kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Nes dažnai žmonės yra valdomi iliuzijų, svetimų tikslų. Gerai pagalvokite, ką iš tiesų norėtumėte nuveikti šiame gyvenime. Jeigu jums pavyks rasti nuoširdų tikslą, tai bus nuolatinis laimės šaltinis. Turint tikslą daug lengviau dirbti, pasinerti į rutiną, nes žinote, kad kiekviena diena artina jus prie tikslo.
Ugdykite pozityvų požiūrį. Aplinkinis pasaulis neegzistuoja pats savaime, didelė dalis to, ką matome priklauso nuo asmeninio požiūrio. Kai kurie turi visas gyvenimo gėrybes: pinigus, automobilį, šeimą, bet vis tiek skundžiasi gyvenimu. O kiti gyvena kukliai ir mato savo gyvenime tik gerus dalykus. Kartais žmonės nesupranta, kad ne aplinka bloga, o tai, kaip jie ją mato. Jie mano, kad pakeitę tai, kas jiems nepatinka, jie taps laimingesni, tačiau tai netiesa. Laimingu tapsite tik tada, kai esamoje situacijoje sugebėsite tapti laimingu, t. y., pakeisite požiūrį. Reikia išsiugdyti pozityvų požiūrį ir tai turi tapti įpročiu.
Supraskite ir pastebėkite teigiamas savybes žmonėse. Dažniau bendraukite su draugais, giminaičiais, kolegomis, plėskite pažinčių ratą. Žiūrėkite, kaip gyvena kiti, apie ką jie mąsto, koks jų požiūris ir kodėl jis toks. Jeigu jis skiriasi nuo jūsiškio, pasistenkite juos suprasti ir pripažinkite, kad jie turi teisę į tokį požiūrį, įsitikinimus. Bendravimas, kaip ir visa kita, turi būti taip pat pozityvus. Žmonių yra įvairių ir ne visi skleidžia teigiamas mintis. Reikia mokėti atskirti negatyvumą ir stengtis, kad jis jūsų neįtakotų.
Būti laimingu yra daug sunkiau negu būti nelaimingu, ir ne kiekvienas turi pakankamai jėgų tokiu tapti. Sukaupti dėmesį į teigiamus dalykus yra sunkiau negu į neigiamus. Šypsotis ir imtis veiksmų yra sunkiau negu kaltinti aplinkybes. Pykti ir matyti aplinkiniuose neigiamas savybes yra lengviau negu jiems padėti, suprasti bei pastebėti teigiamas savybes. Prisiimti atsakomybę už savo laimę yra sunku. Todėl atraskite stiprybės, ugdykite reikiamas savybes ir tapkite laimingais.
Komentarai