Kiekvienas turi savo įsivaizdavimą, kas yra įdomi asmenybė arba įdomus žmogus. Kai kuriais aspektais šis požiūris skiriasi, tačiau galime išskirti kelias savybes, su kuriomis dauguma sutinka.

Įdomi asmenybė – tai žmogus, mokantis palaikyti pokalbį įvairiomis temomis, tai tas kurio malonu klausyti, charizmatiškas, skleidžiantis gerą nuotaiką, pasitikintis savo jėgomis, turintis humoro jausmą… Tokius žmones gerbia, aplinkiniai nori būti šalia jų.

Norite tapti įdomia asmenybe? Norite, kad į jus atkreiptų dėmesį ir įsiklausytų į jūsų nuomonę? Jaučiate, kad aplinkiniai nuobodžiauja jūsų draugijoje? Reiškia atėjo laikas padirbėti su savimi.

Įdomi asmenybė turėtų:

Nuolat sužinoti ir išmokti ką nors nauja

Tapti įdomiu žmogumi nėra sunku, jeigu pradėsite kuo nors domėtis. Nuobodūs žmonės niekuo nesidomi, jiems neįdomu, kas vyksta pasaulyje  ir aplink juos. Dažniau keiskite aplinką, tyrinėkite naujas vietas ir kaupkite naujus įspūdžius, keliaukite, plėskite akiratį, susipažinkite su naujomis idėjomis, nuomonėmis, studijuokite jas.

Jeigu norite tapti įdomia asmenybe, būtinai turite surasti savo pomėgį. Nėra svarbu, koks tai bus pomėgis: piešimas, dainavimas, pomidorų auginimas, sportas, programavimas, dėstymas, automobiliai. Pomėgis gali būti bet koks, svarbu, kad jums patiktų. Turintis pomėgį žmogus visada bus įdomus, kadangi savo mėgstamai veiklai skirs daug laiko ir toje srityje bus sukaupęs daugiau žinių negu kiti, vadinasi, galės dalintis patirtimi, kuri kitiems bus įdomi. Nereikėtų sustoti ties vienu pomėgiu, veikla, sritimi – palaipsniui reikėtų plėsti savo akiratį. Puiku, jeigu labai gerai žinote vieną sritį, bet tikimybė sudominti žmogų ir tapti įdomiu pašnekovu bus daug didesnė, jeigu domėsitės daugiau sričių.

Dalintis gautomis žiniomis

Viena yra sužinoti daug naujo, praturtinti savo akiratį. Visai kas kita yra dalinimasis gautomis žiniomis. Čia ir tampama įdomiu žmogumi. Yra nemažai įdomių žmonių, jie domisi įvairiais dalykais, slapčia eksperimentuoja, bando kažką kurti, tačiau apie tai niekas nežino, nes šie žmonės per daug uždari. O juk kiekvienas nori sužinoti kažką naujo. Ir jeigu žmogus gali ir moka suteikti aplinkiniams naujų, įdomių arba naudingų žinių, jis visada kels susidomėjimą. Išmokus suprantamai ir įdomiai pateikti savo mintis, įgysite didelę klausytojų auditoriją, kurie su malonumu jūsų klausysis ir laikys jus įdomiu žmogumi.

Stengtis savyje pastebėti gerus dalykus

Kai kurie save laiko nuobodžiu, paprastu žmogumi ir netiki savo jėgomis. Ir kol žmogus taip mąstys, toks jis ir bus. Žmogaus elgesys, veido mimika, laikysena, tonas visada apie tai primins aplinkiniams. Nėra didesnio priešo  už save patį. Pasižiūrėkite į save ir raskite stipriąsias savo puses. Neslėpkite savo sugebėjimų ir talentų, atvirkščiai, demonstruokite juos. Kai rasite savyje gerų savybių – o jų tikrai rasite – stenkitės, kad jų daugėtų, lavinkite naujas savybes. Galima net ir trūkumus paversti teigiamomis savybėmis, tai gali tapti stiliaus dalimi.

Mokėti klausyti

Norint tapti geru pašnekovu, būtina išmokti klausytis. Mokėjimas klausytis pašnekovo, užduoti tinkamus klausimus yra svarbus jeigu norite, kad kiti priimtų jus kaip įdomų žmogų.

Duokite kitiems galimybę išsakyti savo mintis, papasakoti apie save, tokiu būdu parodysite savo dėmesingumą ir susidomėjimą žmogumi. Juk tikrai sunku laikyti žmogų įdomiu, jeigu jis susikoncentravęs tik į save, galvoja tik kaip pačiam pasirodyti, padaryti įspūdį – tai nuobodu.

Būti savimi

Turėkite tvirtą savo nuomonę ir požiūrį, o ne derinkitės prie kitų. Būkite savimi ir nesielkite taip, kaip elgiasi dauguma. Aplinkiniams įdomūs nepriklausomi žmonės, kurie jaučia savo vertę, o ne susitaiko su tuo, kas nepatinka.

Būkite savarankiški priimant sprendimus, nepasiduokite aplinkinių įtakai. Darykite tai, kas jums patinka. Tuo tarpu kai kiti kopijuoja ir bando prisitaikyti prie daugumos, norėdami neišsiskirti, jūs turite demonstruoti savo individualumą: aprangą pirkite ne tą, kuri madinga, o tą, kuri jums patinka ir su kuria jaučiatės patogiai; rinkitės mėgstamą sporto šaką; klausykite mėgstamą muziką, o ne tą, kuri yra populiariausia.

Darykite taip, kaip jums atrodo tinkamiausia, nekreipkite dėmesio į kritikus ir tuomet kiti pradės jus vertinti už individualumą.

Tačiau tai nereiškia, kad reikia visada daryti priešingai negu visi. Kartais reikia įsiklausyti į bendrą nuomonę. Bet prisiminkite, tapti įdomiu daug lengviau, jeigu sukuriate kažką savo ir einate tuo keliu.

Padėti kitiems jausti gerai

Įdomiais žmonėmis laiko tuos, kurie moka tinkamu metu pasakyti tinkamus žodžius, kurie yra linksmi, sugeba pakelti nuotaiką, įkvėpti. Tie, kurie sugeba kitus priversti šypsotis, jaustis pakiliai ir atpalaiduoti, natūraliai traukia aplinkinius. Juk kiekvienas nori jaustis gerai ir, jeigu sugebate tai padaryti, visur būsite laukiamas. Tai bus daug lengviau padaryti, jeigu žinosite puikių istorijų, anekdotų, pažinosite žmones, žinosite, kas juos įkvepia, motyvuoja, pralinksmina.