Priimti realybę tokią, kokia ji yra – vienas iš reikalingiausių įgūdžių, kurį būtina išsiugdyti kiekvienam  žmogui, kuris nori būti laimingesnis. Priimti realybę – tai nejausti pykčio dėl to, kad ji neatitinka jūsų lūkesčių. Daugelis žmonių problemų atsiranda dėl lūkesčių skirtumo tarp to, kaip turi atrodyti realybė ir kokia ji yra iš tikrųjų. Žmogus gali prisigalvoti įvairiausių dalykų: kaip turi elgtis kiti žmonės, koks turi būti pats, kokia turi būti aplinka… Nesvarbu, kokie yra žmogaus lūkesčiai, realybes tai nekeičia. Taip, žmogus gali atitinkamais veiksmai pakeisti realybę, bet senėjimo jis sustabdyti negali, per vieną dieną pakeisti politikų elgesį – labai abejoju, negali jis sustabdyti ir lietaus; tokiu dalykų yra daug ir su jais galima tik susitaikyti.

Viską, kas gyvenime yra neišvengiama ir nepakeičiama, mes galime arba priimti arba nepriimti ir taip pasmerkti save kančiai. Sutikite, kad priimti yra daug naudingiau. Taip, būna piktų ir nesąžiningų žmonių, kurie nekreipia dėmesio į kitų interesus. Negi šito nežinojote? Ar tai ne akivaizdu? Tai žino visi, tačiau labai dažnai pamiršta, kai pradeda kritikuoti arba yra nepatenkinti aplinkybėmis.

Reikia suprasti, kad priėmimas nėra pasyvus susitaikymas su visomis aplinkybėmis. Tai nereiškia, kad turite nuleisti rankas ir plaukti pasroviui. Susitaikyti su aplinkybėmis nereiškia leisti, kad aplinkiniai jus skriaustų, tai nereiškia susitaikyti su nemėgstamu darbu, tai nereiškia susitaikyti su savo ydomis ir nebandyti jų pašalinti. Keisti realybę galima ir reikia; reikia kovoti, tobulėti, gerinti savo ir aplinkinių gyvenimą. Priimdami realybę nejaučiate neigiamų emocijų tose situacijose, kuriose nieko negalite pakeisti. O jeigu kažką pakeisti galite, tai darote tai ramiu protu.

Įsivaizduokite situaciją, kad kaimynai jums kenkia, krečia įvairias šunybes dėl to, kad pavydi, nes jūs gyvenate geriau negu jie. To fakto, kad jie pavydi jūs niekaip pakeisti negalite. Jūs neatsisakysite savo pajamų, automobilio, namo tam, kad juos nuramintumėte. Ar galite pakeisti tai, kad jie jums kenkia? Galite. Vienas iš paprasčiausių būdų yra pasikalbėti su kaimynais. Kartai gali užtekti tik pokalbio, tačiau, jei tai nepadeda, galima imtis ir kitų griežtesnių priemonių. Nepaisant visko, sprendžiant šią problemą nereikėtų galvoti, kokie kaimynai yra netikę ir kaip puikiai jūs su jais susidorosit.

Klaidingi įsitikinimai, kurie griauna realybės suvokimą:

Aš visose srityse turiu būti geresnis už kitus

Tai neįmanomas dalykas. Idealių žmonių nebūna ir nėra žemėje tokio žmogaus, kuris visose srityse būtų geresnis už kitus. Visada atsiras kas nors esantis geresnis kokioje nors srityje. Ir tai yra normalu, šito bijoti nereikia. Tai net gerai, nes dėl to žmonės bendrauja, mokosi vienas iš kito, dalinasi patirtimi, bendradarbiauja. Ir kiekvienas, turintis šį įsitikinimą, kentės, nes niekada tetaps geriausiu visose srityse.

Visi turi elgtis su manimi gerai

Būkite pats geriausias, mieliausias ir švelniausias – vis tiek nepavyks pavergti visų simpatijų. Visada atsiras žmonių, kuriems jūs nepatinkate. Ir jeigu kažkam nepatinkate, tai nereiškia, kad esate blogas. Ir ne visada blogas tas, kuris su jumis elgiasi blogai. Kiekvienas žmogus yra individualus. Ir jo požiūris į jus gali priklausyti nuo daugelio dalykų: auklėjimo, įsitikinimų, gyvenimiškos patirties, principų, emocinės būsenos bei daugelio kitų faktorių, kurių negalite pakeisti. Tokiu atveju blogas elgesys su jumis nėra tai, ką galite pakeisti, todėl vienintelis būdas – priimti tokį elgesį. Iš kitos pusės, kiti gali blogai su jumis elgtis dėl jūsų asmeninių savybių. Tokiu atveju galite pakeisti savo savybes ir pasikeis elgesys su jumis.

Aš visada turiu būti teisus

Kiekvienas gali klysti ir išimčių nėra. Žmogus ne visada yra teisus net tuomet, kai tuo visiškai įsitikinęs. Kiekvieno žmogau patirtis yra apribota, todėl kai kurios tiesos būna klaidingos arba neišbaigtos. Tobulėti ir plėsti savo žinias galime tik keisdamiesi informacija ir patirtimi, o noras visada būti teisiam tam labai trukdo. Ir nesvarbu, ką galvosite, realybė vis tiek parodys kas yra tiesa, o kas ne ir jeigu ji bus ne jūsų pusėje, jausite didelį nepasitenkinimą.

Aš privalau įrodyti savo tiesą

Niekas nieko neprivalo. Savo tiesas įrodinėti linkę asmenys yra pastebėję, kad kai kurių žmonių neįmanoma įtikinti net tada, kai įrodinėjama tiesa yra visiškai teisinga. Toks įrodinėjimas kelia nepasitenkinimą tarp abiejų pusių, stipriai išsekina ir galiausiai kiekviena pusė vis tiek lieka prie savo tiesos. Kai kurie žmonės nelinkę priimti kitų minčių ir požiūrių ir to nepakeisite.

Turiu atsakyti į visus įžeidimus

Neturite. Jeigu šuo pradeda loti, negi pradėsite loti atgal. Įžeidimai neturi sudaryti jums problemų. Tai įžeidinėjančiojo problema. Gyvenime visiems neįtiksi, apie tai jau kalbėjome. Reiškia, visada bus žmonių, kurie įžeidinės. Tai yra įžeidinėjančiųjų požiūrio problema ir jeigu manote, kad elgiatės tinkamai, elkitės ir toliau taip priimdami, kad egzistuoja tokie, kurie įžeidinėja.

Aš visada galiu viską kontroliuoti

Ne, negalite. Yra daug dalykų, kurių negalite kontroliuoti, kurių gal net nereikia kontroliuoti. Lietus, saulė, aplinkiniai žmonės, kreivai pastatyta koja, plyta nukritusi ant galvos – šių ir kitų dalykų nesukontroliuosite. Begalinis noras kontroliuoti jau daugeliui sugadino sveikatą, nenorėkite būti sekantis, priimkite tai.

Aš turiu nuolat būti geros nuotaikos

Gyvenimas nuolat kinta, jame yra teigiamų ir neigiamų emocijų, kurios nuolat keičiasi. Sunku visada būti geros nuotaikos. Žmogus gali būti piktas, susierzinęs, įsitempęs net jeigu ir puikiai kontroliuoja savo emocijas. Tai reikia priimti, juk ne viskas priklauso nuo jūsų, yra daug dalykų, kurių negalite kontroliuoti.

Aš privalau visada būsiu sveikas ir gražus

Grožis ir sveikata yra laikini dalykai. Gerai, kol esate jaunas, bet jaunystė kažkada praeis. Reikia su tuo susitaikyti. Prisirišimas prie gražios išvaizdos ir geros sveikatos privers kentėti ir būti savimi nepatenkintu senatvėje. Bet apsidairykite aplinkui, to išvengti neįmanoma, visi sensta ir tam priešintis beprasmiška. Tai galima sulėtinti įvairiomis priemonėmis, tačiau to išvengti nepavyks.

Tai tik keli dažniausiai pasitaikantys įsitikinimai, jų yra ir daugiau. Gyvenimas ir realybė yra tokie, kokie yra. Ne visada viskas yra taip, kaip žmogui norėtųsi ir to išvengti neįmanoma. Priimdami tapsite laisvesnis ir ramesnis, sveikesnis bei laimingesnis. Viskas, ką turime, tai pasaulis, kuriame gyvename.