Daugelis mano, kad mokytis reikia tik mokykloje ir universitete, tai, ką dėsto gerbiami pedagogai. Bet tai, ką ten galime išmokti yra tik labai maža dalis visų žinių. Nuo pat gimimo visi pradeda nesąmoningai mokytis. Vaikščioti, kalbėti, naudotis tualetu – šiuos dalykus išmokstame iš tėvų. Ką tėvai daro? Jie tiesiog praleidžia daug laiko su vaikais, o vaikai tuo tarpu kopijuoja tėvus.

Toks mokymosi principas vyksta ne tik vaikystėje. Jeigu išanalizuosite visus savo įgūdžius ir žinias, pastebėsite, kad daugumą jų išmokote stebėdami aplinkinius ir juos kopijuodami. Visi šie procesai vyksta pasąmoningai. Kitų žmonių kopijavimas yra greičiausias būdas ką nors išmokti.

Savarankiškai žmogus negali sugalvoti nieko, jis visada remiasi visuomenės surinktais duomenimis. Aišku, jis gali bandyti ką nors sukurti remdamasis tik savo patirtimi, tačiau tuomet neišvengiamai supras, kad „išradinėja dviratį“. Kitaip tariant, išras tai, kad jau seniai buvo išrasta ir patobulinta. Dabartiniai dviračiai labai skiriasi nuo pirmųjų. Jie patogesni, greitesni ir patikimesni. Ir jeigu ignoruosime šiuolaikinius dviračius, jų technologijas, sukursime kažką lėto ir nepatogaus, kas bus niekam nereikalinga.

Visiems žinoma įmonė „Google“ kurdama efektyvią paieškos sistemą, nekūrė jos nuo nulio. Jie išanalizavo, kaip veikia jau sukurtos paieškos sistemos, patobulino jas ir padarė populiariausią paieškos sistemą. „Google“ dar ir dabar naudoja tą pačią schemą gaminant naujus produktus. Pradžioje jie išanalizuoja jau esamus produktus bei naujausius tyrimus ir tik tada daro savo produktą, kuris dažnai tampa geresniu už konkurentų produktus.

Reikia suprasti, kad kiekvienoje sferoje visi pasiekimai, išradimai yra daugelio žmonių indėlis, kuris prasidėjo nuo pirmojo žmogaus. Ir jokiam žmogui nepavyks savarankiškai pakartoti jų patirties. Todėl galite tik išmokti naudotis tuo, kas jau išrasta ir tik tuomet tai patobulinti.

Kiekvienas žmogus gali ko nors išmokyti. Nėra tokio žmogaus, kuris moka ir žino viską. Kiekvieno žmogaus patirtis yra skirtinga, todėl labai didelė tikimybė, kad sutiktasis žino ir moka ką nors geriau už jus. Todėl nuolat mokydamiesi iš aplinkinių galite išmokti maksimumą įvairiose srityse.

Kiekvienas žmogus yra mokytojas, net nesistengdamas mokyti. Tuo pačiu, kiekvienas yra ir mokinys, net nesistengdamas išmokti. Tačiau daug geriau stengtis ir šį procesą sąmoningai kontroliuoti, taip mokymasis vyks daug greičiau ir efektyviau.

Todėl stenkitės iš kiekvieno išmokti ką nors naujo. Tokiu atveju ugdymosi procesas vyks nuolat. Turėsite didelė duomenų bazę, kuri padės jums gerinti aplinkinį pasaulį.