Pasistengsiu atsakyti į dažnai užduodamą klausimą – kaip atrasti savo pašaukimą. Internete ir knygose šia tema galima rasti įvairios informacijos. Kai kurie autoriai siūlo atsižvelgti į savo stipriąsias puses, mėgstamas veiklas arba bandyti įvairius skirtingus užsiėmimas, kol rasite tinkamą. Taip, šie būdai padeda, tačiau daugeliui jų nepakanka, kad atrastų savo pašaukimą.

Kokia to priežastis? Nejaugi taip yra todėl, kad žmogui paprasčiausiai nepasisekė ir jis nerado tos veiklos, kuri atitiktų jo stipriąsias puses ir norus? Manau, kad problema yra kitur. Kas pasakė, kad mes turime ieškoti savo pašaukimo? Kam tai daryti?

Daugelis tiki, kad būtinai reikia kažkuo tapti, daktaru, verslininku, politiku, vadybininku, dailininku ar muzikantu, paskirti tam visą savo gyvenimą ir vadinti tai savo pašaukimu. Nesėkmė patiriama dėl tikėjimo, kad pašaukimo atradimas yra svarbiausias gyvenimo tikslas. Žmonės neranda savo pašaukimo, nes neteisingai formuluoja klausimą. Jie klausia: „Kokia veikla labiausiai atitinka mano galimybes? Ką aš galiu daryti geriausiai? Ką veikdamas aš realizuosiu save kaip asmenybę.“ Tai yra pirma priežastis, kodėl kai kurie negali rasti savo pašaukimo.

Teisingesnis klausimas turėtų būti: „Ko aš apskritai noriu šiame gyvenime? Ką aš turiu padaryti, kad įgyvendinčiau šį norą? Kokios veiklos gali padėti pasiekti šį tikslą?“ Užduodant tokius klausimus, pagrindinį dėmesį sutelkiame į daug svarbesnius ir didesnę reikšmę gyvenime turinčius dalykus, o veikla, kuria mes užsiimsime, yra tik įrankis pasiekti tai, ko iš tikrųjų norime.

Pašaukimas turi padėti jums siekti tikslų. Veikla ar darbas nebūtinai turi atitikti stipriąsias puses, nebūtina daryti tai, kas geriausiai gaunasi. Tačiau norint pasiekti daug, reikėtų rinktis veiklą, kuri jums patinka. Jeigu vertinate laisvą laiką, finansinę nepriklausomybę, gerą šeimyninį gyvenimą, sveikatą, tuomet rinkitės tokią veiklą, kuri leis jums visa tai turėti. Jeigu jūsų tikslai ir prioritetai kiti, rinkitės veiklą, kuri atitiktų juos.

Antroji pašaukimo neradimo priežastis – ieškojimas ne ten, kur reikia. Dažnai pasitaiko, kad žmogus įsikabina į vieną kokią nors sritį, pavyzdžiui pardavimus, ir jausdamas, kad tai ne jam, bando keisti produktą, rinką, pardavimo techniką, bet vis tiek jausmas nepasikeičia. Nereikia sustoti ties viena sritimi. Pagalvokite, gal ji jums netinka? Tikimybė, kad ką nors keičiant veikla pasidarys malonesnė yra nedidelė, nes veiklos principas stipriai nepasikeičia, pasikeičia tik aplinka. Pasigilinkite, kodėl jūs užsiiminėjate pasirinkta veikla? Gal yra kitų veiklų, kuriose gautumėte tuos pačius pliusus ir tuo pačiu ji jums būtų malonesnė.

Žmonėms norisi keisti veiklą ir tai normalu, nes žmonės keičiasi, keičiasi jų požiūris, tikslai, prioritetai.

Kiekviena veikla, kokia ji bebūtų, galiausiai tampa rutina. Nuo kiekvieno darbo ilgainiui pavargstama. Sunku atrasti veiklą, kuri visuomet jums teiktų malonumą. Jeigu veikla, kuria jūs užsiimate šiuo metu jums patinka, nereiškia, kad taip bus iki senatvės. Rasti pašaukimą visam gyvenimui labai sunku. Žmonėms norisi keisti veiklą ir tai normalu, nes žmonės keičiasi, keičiasi jų požiūris, tikslai, prioritetai. Nereikia stengtis pasirinkti vienos veiklos ar rolės ir jos laikytis visą gyvenimą. Užsiiminėkite ta veikla, kuri atitinka jūsų dabartinius tikslus.

Kiekviena asmenybė stengiasi būti laiminga. Dažnai žmonės gyvena iliuzijoje, kad būtent radus pašaukimą, žmogus taps laimingesnis. Pašaukimas su laime neturi nieko bendro. Laimė yra vidinė žmogaus būsena, o išoriniai dalykai jai daug reikšmės neturi. Ji priklauso nuo to, kaip jūs priimate aplinką ir jokie materialūs dalykai arba statusas visuomenėje jos nesuteiks. Manau, kad kai kuriems nepavyksta rasti savo pašaukimo, nes jie nėra laimingi. Jie galvoja: „Užsidirbsiu daugiau pinigų, tapsiu verslininku, stambiu vadovu, muzikantu, politiku, ir tai pasiekus busiu laimingas ir tai bus mano pašaukimas“. Pabandę vieną vaidmenį ir neradę jame laimės, bando kitą, manydami, kad problema yra vaidmenyje, kuris jiems netiko, o ne juose pačiuose. Taigi nereikėtų ieškoti laimės pašaukime. Jeigu iškyla tokia problema, geriau nutraukti jo paieškas ir paieškoti priežasties, kodėl esate nelaimingas.

Taigi, prieš pradedant ieškoti pašaukimo, pirmiausia nusistatykite savo tikslus, supraskite, ko jūs norite gyvenime, išsirinkite mėgstamą veiklą. Atsikratykite iliuzijų ir išmokite džiaugtis tuo, ką turite.