Kiekvienas norėtų, kad jam visada sektųsi, tačiau nuolatinė sėkmė aplanko tuos, kurie žino kaip ją prisivilioti.

Yra trys pagrindiniai kriterijai, kurie gyvenime garantuoja sėkmę. Pirmiausia tai veikla, kuria patinka užsiimti. Antra, mokėjimas gerai atlikti šią veiklą. Na ir paskutinis kriterijus, ši veikla turi būti reikalinga arba tiksliau, už ją žmonės turi būti pasiruošę mokėti pinigus. Jeigu žmogui patinka tai, ką jis daro ir jis puikiai tai daro, bet už tai niekas nepasiruošęs mokėti, tuomet žmogus gal ir bus laimingas, bet taip pat bus ir vargšas. Kitas scenarijus: žmogus užsiima tuo, ką jis gerai sugeba daryti ir už tai moka gerus pinigus, bet jam nepatinka ši veikla, tuomet finansinių problemų jis neturės, tačiau bus nelaimingas. Na ir jeigu žmogus užsiima tuo, ką mėgsta, už tai žmonės pasiruošę mokėti pinigus, bet jis neturi galimybių šios veiklos atlikti gerai, tai dažniausiai liks svajone. Pats blogiausias variantas, tai kai žmogus nemėgsta savo veiklos, jis neatlieka jos gerai ir už tai blogai moka, tai galima pavadinti visišku žlugimu ir jeigu esate tokioje situacijoje, sustokite ir gerai apsvarstykite savo perspektyvas.

Ką daryti, kad lydėtų sėkmė? Vienintelis kelias – keisti save ir savo aplinką. Netyčia pasisekti gali kiekvienam, bet didelė ir nuolatinė sėkmė aplanko tik tuos, kurie turi tam reikalingas savybes. Žmogų, kuriam gyvenime sekasi, galima pastebėti iš tolo. Pastabesnis pasižiūrėjęs į žmogaus eiseną gali pasakyti, jis sėkmingas ar ne. Sėkmės lydimas žmogus turi ramų pasitikintį žvilgsnį, aiškią ir užtikrintą kalbėseną, yra gerai apsirengęs, pasitempęs. Bet tai tik išorinės savybės, kurios kai kuriais atvejais gali ir apgauti. Juk ne kartą esame girdėję apie milijardierius važinėjančius su senais automobiliais ir nešiojančius pigius drabužius, sunkiai bendraujančius išradėjus ir pan. Juk nepasakysime, kad jų gyvenimas nenusisekęs. Tačiau jeigu mokslininkas turi problemų su bendravimu, negalime sakyti, kad pasisekusios visos jo gyvenimo sritys. Didelę reikšmę turi vidinės žmogaus savybės. Visi be išimties lydimi sėkmės yra atkakliai siekiantys aukščiausių tikslų, pozityviai žvelgiantys į gyvenimą, drąsūs ir pasitikintys savimi.

Pagal kokius kriterijus visuomenė vertina žmones? Dažniausiai tai pinigai, nekilnojamas turtas, automobiliai, statusas, pasiekimai. Tai lengviausia pamatyti ir įvertinti. Ir jeigu jūs pagal pagrindinius vertinimo kriterijus aplenkiate likusius, visuomenė jus vadins lydimu sėkmės. Nereikėtų atmesti ir visų kitų sričių: šeima, bendravimas, sveikata, poilsis, gyvenimo džiaugsmas, dvasingumas. Šios sritys dažniausiai matomos mažiau, tačiau jos ne mažiau svarbios norint būti laimingu. Juk stengiatės ne dėl visuomenės, o dėl savęs.

Kaip jau minėjau, vienintelis kelias patekti tarp tų, kuriuos vadina lydimais sėkmės, daug pasiekusiais, yra dirbti su savimi. Tai yra keisti savo įpročius, savybes, įgūdžius, gal net veiklą. Surašykite ant lapelio visas gyvenimo sritis: sveikata, karjera, finansai, bendravimas ir t. t. Tuomet įvertinkite, kokie jūsų pasiekimai kiekvienoje srityje. Vėliau įvertinkite, kas trukdo pasiekti ir kokių savybių trūksta norint pasiekti aukštumas. Galiausiai susidarykite planą, kaip pagerinsite šias gyvenimo sritis ir pradėkite veikti.

Kiek žmonių perskaičiusių šį paprastą pratimą jį atliks? Kai kurie atliks, kiti atidės vėlesniam laikui ir gal atliks, o gal ir pamirš, kiti nesivargins daryti, nes galvoja, kad užtenka perskaityti straipsnį ir viskas stebuklingai pasikeis jų gyvenime. Tačiau prisiminkite tai, kad sėkmė lanko tuos, kurie atlieka atitinkamus veiksmus, kurie ir nulemia, ar jūsų gyvenimas bus sėkmingas ar ne.