Ne visi pasižiūrėję į veidrodį didžiuojamės savo kūnu. Kai kurie turi antsvorio, kiti atvirkščiai – per daug sulysę. Kiekvienas nori turėti gražų, stiprų, suformuotą kūną, tačiau vis randa pasiteisinimų: trūksta pinigų, nepalanki dienotvarkė, pilna reikalų, darbas – namai, namai – darbas, laiko eiti į sporto klubą – nėra. O gražaus kūno vis tiek norisi. Mažiausiai laiko ir finansų reikalaujantis būdas – sportas namuose. Motyvuoti save sportuoti namuose yra daug sunkiau negu sporto klube. Bet jeigu jūsų noras pakankamai stiprus, tuomet skaitykite, kokius pratimus galite atlikti namų sąlygomis.
Pratimai krūtinės raumenims bei tricepsui
Pats geriausias laiko patikrintas pratimas – atsispaudimai nuo žemės. Šį pratimą galima atlikti keičiant rankų plotį, pasvirimo kampą, taip treniruojant tuos raumenis, kuriuos labiau reikia treniruoti. Atsispaudimai padeda treniruoti ne tik krutinę ir tricepsą, bet ir kitus raumenis, kurie atlieka pagalbinę funkciją, tai yra nugara, pečiai, kojos, presas.
Pagrindinis atsispaudimų trūkumas yra nepakankama kūno masė, tačiau šią problemą galima išspręsti pasitelkus šiek tiek fantazijos. Galima pasiimti kuprinę, į ją įsidėti svorių. Kitas variantas – paprašyti, kad kas nors pasėdėtų ant viršutinės nugaros dalies. Dar galima daryti atsispaudimus su viena ranka, taip bent du ar net daugiau kartų padidinsite apkrovą.
Pratimai bicepsams
Bicepsus namų sąlygomis treniruoti sunkiau, reikalinga bent minimali įranga – tai gali būti skersinis prisitraukimams daryti arba svoriai. Gerai bicepsai treniruojami darant prisitraukimus užsikabinus ant skersinio delnais į save. Galima daryti su savo svoriu arba užsikabinti papildomai. Antras būdas treniruoti su svoriais – atsistojus arba atsisėdus vertikaliai kilnoti svorius, kad dirbtų bicepsas. Norėdami padidinti efektyvumą, galite alkūnę į ką nors atremti, pavyzdžiui koją, kad treniruotumėte tik bicepsą ir eliminuotumėte kitus raumenis. Jeigu neturite šių priemonių, siūlau bent vieną įsigyti: skersinis kainuoja apie 50 – 100 Lt. t. y., pigiau negu mėnesinis abonementas į sporto klubą, o jūs turėsite puikų pagalbininką, kuris padės suformuoti gražius bicepsus, taip pat ant skesinio galėsite daryti paprastus prisitraukimus ir taip treniruoti dar ir nugarą.
Pratimai presui
Presui pratimų yra labai daug. Norint turėti gražų presą užtenka daryti paprastus pratimus, tačiau labai svarbu, kad jie būtų atliekami taisyklingai ir nuolatos. Pastovumas svarbus visose raumenų grupėse, bet presui tai yra ypač svarbu, todėl geriausia jį treniruoti kiekvieną dieną. Labai geras pratimas yra atsigulti ant nugaros, kojas pakelti 90 laipsnių kampu ir daryti įstrižus atsilenkimus alkūnėmis siekiant kelius. Kitas pratimas gulint – ant žemės arba, sudėtingesnis, kabant ant skersinio, kilnoti tiesias kojas į viršų arba pradžioje galima ir sulenktas.
Pratimai kojoms
Bazinis daugumai žinomas pratimas – paprasti pritupimai. Pritūpimus galima daryti tiek su savo svoriu, tiek užsidėjus papildomo svorio. Blauzdas galima treniruoti pasistiebinėjant, kad būtų geresnis efektas, galima priekine pėdų dalimi atsistoti ant laiptelio arba keleto knygų ir pasiimti svorių. Na, ir turint daugiau laiko visada naudinga pabėgioti gryname ore.
Treniruotės namuose užims ne daugiau negu 20 – 30 minučių per dieną, su bėgiojimu viskas turėtų užtrukti apie valandą. Finansiškai tai beveik jokių išlaidų nereikalaujantis užsiėmimas. Pastoviai sportuojant jau po 2 – 3 mėnesių pamatysite akivaizdžius figūros pasikeitimus, būsite energingesni, mažiau sirgsite. Norėdami pagerinti rezultatus, pakoreguokite savo mitybą.
Sportuoti namuose gali kiekvienas, todėl negali būti jokių pasiteisinimų dideliam pilvukui, išskyrus vieną, trunkantį 9 mėnesius. Dar karta prieikite prie veidrodžio ir sau sąžiningai atsakykite – juk sau meluoti beprasmiška – ar jus tenkina tas vaizdas, kurį matote. Jeigu netenkina, raskite savyje jėgų, motyvacijos ir pradėkite sportuoti.
Komentarai