Apie finansinę laisvę svajoja daugelis, tačiau ją pasiekia mažuma. Kiekvienas finansinę laisvę įsivaizduojame savaip. Vieniems tai prabangios vilos ir jachtos bei galimybė visa tai išlaikyti, kitiems – solidi sąskaita banke, kurios užtektų iki gyvenimo galo, tretiems – išlaidas viršijančios pasyvios pajamos. Man asmeniškai priimtiniausias paskutinis variantas, t. y. jeigu pajamos nedirbant viršija išlaidas, galima save laikyti finansiškai laisvu.

Išanalizavus finansiškai laisvus ir sėkmingus žmones, galima pastebėti, kad dauguma jų tokie tapo veikdami pagal panašų modelį.

Jie daugiau dirba

Dabar apstu knygų, kuriose pasakojama, kaip dirbti mažai ir gauti daug. Internete galima rasti istorijų, kaip žmonės per labai trumpą laiką praturtėja. Tikriausiai ir patiems teko matyti atvejų, kaip žmonės pakankamai nedaug dirbdami lengvai tapo turtingi. Tai matydami žmonės susidaro klaidingą įspūdį, kad galima dirbti mažai ir uždirbti daug. Ir svarbiausia dirbti protingai, o ne dirbti daug ir įtemptai.

Tačiau, jeigu gerai pamąstysite, pamatysite, kad mažai dirbant dideli pinigai neuždirbami. Dauguma turtingų žmonių, prieš tai, kai pradėjo mažai dirbti, ilgą laiką dirbo daug ir sunkiai. Norėdami uždirbti daug ir tuo metu dirbti mažai, turite turėti atitinkamų žinių, įgūdžių, pažinčių, patirties, kapitalo, o viso to nebus, jeigu tik ir ieškote, kur lengviau ir mažiau dirbti. Jeigu skaitote šį straipsnį, esate šio kelio pradžioje, o tai reiškia, kad be darbo sėkmės nepasieksite. O visos knygos ir pasakojimai kol kas ne jums, juos prisiminkite tuomet, kai bent įpusėsite šį kelią. Mokėjimas dirbti – pats geriausias indelis į finansinę laisvę.

Jie mokosi uždirbti daugiau

Daug dirbti yra gerai – dirbant natūraliai bus randamos klaidos, o iš klaidų bus mokomasi, tačiau tai yra ilgasis kelias. Daug protingiau ir naudingiau yra mokytis, kaip efektyviau ir daugiau uždirbti. Tokiu būdu iš įdedamų pastangų gausite didesnę naudą ir pajamos augs daug greičiau. Nesvarbu kokioje srityje dirbate, jums visada pravers laiko planavimo, kokybiškesnio ir greitesnio darbo įgūdžiai. Turite sužinoti, kokie metodai atneša pinigus, o kurie ne. Analizuokite veiklos perspektyvas ir pakreipkite ją tą linkme, kuria juda perspektyvos. Toliau kiekviena sritis turi atitinkamas sritis, į kurias galima gilintis ir gerinti savo darbą ar veiklą. Gal tai bus pardavimo, valdymo, investavimo, kūrimo įgūdžiai – kiekvienas žino, ko jam trūksta ir į ką reikia pasigilinti. Nebūtina viską mokėti, galima savo spragas užpildyti kitais specialistais, tai yra samdyti reikalingus žmones, bet tuomet reikia išmokti, kaip tai tinkamai daryti.

Jie kontroliuoja savo išlaidas

Jeigu gyvenate nuo atlyginimo iki atlyginimo ir išleidžiate visas savo pajamas, tuomet niekada netapsite finansiškai laisvu. Retas susimąsto apie išlaidų kontrolę. Ypač šiais kredito kortelių ir lengvų kreditų laikais. Imdami kreditus tam, kad patenkitumėte savo norus, kurių dar negalite sau leisti, iš anksto sąmoningai mažinate savo pajamas.

Galima visą gyvenimą daug dirbti ir taip didinti savo pajamas, bet ar apie tai svajojate? Juk kiekvienas nori, kad pajamos ateitų ir tuomet, kai nedirbate arba negalite dirbti. O tam reikia susikurti pasyvius pajamų šaltinius, kurių nesukursite, jeigu neatsidėsite tam lėšų. Todėl išsiugdykite įprotį kiekvieną mėnesį atsidėti ne mažiau kaip 10 procentų pajamų šiam tikslui. Tuomet ieškokite būdų, kaip protingai šias lėšas panaudoti.

Modelis pakankamai paprastas: reikia sunkiau dirbti, mokytis ir kontroliuoti savo išlaidas. Tačiau net žinodami šį modelį netapsite finansiškai laisvas. Todėl kad žinojimas nieko nereiškia ir neatneša rezultatų, kol nepradedate veikti. Jeigu ir toliau ieškosite būdų, kaip pabėgti ir išsisukti nuo darbo, ieškosite lengvų pinigų nepatikimuose projektuose, nesimokysite ir neugdysite reikalingų įgūdžių ir toliau išleisite viską ką uždirbote, tuomet apie finansinę laisvę galite tik pasvajoti.