Apie kokį gyvenimą svajoja dauguma žmonių? Turbūt idealu būtų didelės pajamos, geri santykiai šeimoje ir ne tik, gera reputacija, pripažinimas, figūra ir t. t. O visa tai dažniausiai vainikuoja noras nedirbti, dirbti nesunkiai arba kad viskas būtų gaunama lengvai. Viskas labai gražu, tačiau tokie norai ir tikslai yra pasmerkti žlugti. Tai tinginių fantazijos, o istorija rodo, kad dažniausiai tinginiai viso to neturi. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – sėkmė neatskiriama nuo sunkaus ir tikslingo darbo.

Geriausias būdas pagerinti savo gyvenimą – įdėti į jį šiek tiek daugiau darbo. Idėjos – nuostabus dalykas, tačiau net ir jos neatneš jokio rezultato, jeigu nesiimsite veiksmų, kuriais įgyvendinsite idėją. Žmonės dažnai kartoja: „Aš žinau“, „Aš suprantu“, tačiau neturi reikšmės, ką jūs žinote ir suprantate. Jūs galite žinoti daugiau už visus jus supančius žmones, tačiau tai neatneš jokios naudos tol, kol neatsiraitosite rankovių ir nepradėsite dirbti. Galite būti ambicingas, kelti aukščiausius tikslus, bet jie netaps realybe, kol nepradėsite veikti.

Gyvenimo kokybė gerėja tik dirbant. Jūs turite būti atsidavęs darbui, pakeisti visas aplinkybes ir priversti, kad jūsų norai išsipildytų. Gyvenimas sutvertas taip, kad žmogus turi pats tapti sėkmingu, niekas kitas už jį to nepadarys. Jūsų likimas – jūsų pasirinkimas. Aišku, negalime kontroliuoti visko, tačiau galime kontroliuoti savo pastangas, nuo kurių priklauso rezultatai.

Stenkitės vengti būti tokiu žmogumi, kuris nori turėti, bet nedirbti. Į kiekvieną norą žmogus įdeda energijos ir jeigu tas noras nepasiekiamas, visa tai pavirsta neigiamomis emocijomis, nepasitenkinimu gyvenimu, nepasitikėjimu ir sekina organizmą, blogina savijautą. Vienintelis būdas to išvengti – veikti, sunkiai dirbti ir pildyti savo norus. Tačiau nereikalingas ir kitas kraštutinumas – darbas be poilsio, reikia viską suderinti. Taip pradėsite džiaugtis gyvenimu, užplūs teigiamos emocijos, pagerės savijauta, jausitės  energingesni. Nėra pasaulyje žmogaus, kuris pasiektų kažką reikšmingo sėdėdamas ir nieko neveikdamas. Mažas veiksmas visada geriau už didelį norą.

Žmogaus vertę nusako jo darbai. Sunkus, kryptingas ir tinkamas darbas visada atneša gerų rezultatų. Tinginystė, atvirkščiai, atneša tik nelaimes. Niekas gyvenime nevyksta šiaip sau, visi įvykiai yra veikimo arba neveikimo pasekmės. Darbas ir sėkmė visada eina kartu. Tam, kad pasiektumėte gerų rezultatų, reikia geros idėjos ir darbo.  Tikriausiai pažįstate žmonių, kurie dirba po 10–12 valandų sunkų darbą ir gauna nedidelį atlygį. Tokie žmonės tik iš dalies įvykdo sėkmės sąlygą, t. y. dirba sunkiai. Tačiau vien sunkiu darbu irgi niekas nepasiekiama, reikalinga idėja, projektas, vizija. Sunkus, mechaniškas darbas, kuris niekur neveda atneš tik nuovargį ir išsekimą. Jeigu esate ne toks sėkmingas, kokiu norite būti, jums pirmiausia reikia dirbti sunkiau, o po to dar ir protingiau. Jeigu niekada nedirbote sunkiai, negalėsite suprasti, kaip dirbti protingai. Dirbti protingai galima išmokti tik tuomet, kai daug kartų suklysite ir suprasite, kad reikia kažką pakeisti norint klaidų išvengti. Jeigu esate tingus, ieškokite būdų, kaip tai ištaisyti. Galite bandyti pratinti save prie darbo po truputi, pavyzdžiui išmokite dirbti po 30 min per dieną. Įpratus dirbti po 30 min, galite padidinti iki valandos, vėliau iki dviejų ir taip kol atsiras įprotis, kuris neleis jums tingėti. O tam, kad visas procesas būtų malonus ir jus uždegtų, pasirinkite tokią veiklą, kurioje matote prasmę, kuri jums patinka ir joje norite tobulėti.

Žmonės teisinasi, kad nenori daug ir sunkiai dirbti, nes gali nepavargti. Tačiau į daugumą jų pasižiūrėjus, jie jau atrodo pavargę. O gerų rezultatų pasiekę žmonės atrodo  laimingi ir energingi. Čia ir yra maža paslaptis – kuo daugiau dirbate tose srityse, kurios jums patinka, tuo geriau jaučiatės. Todėl raskite mylimą veiklą, išmokite sunkiai dirbti, taisykite savo klaidas, mokykitės dirbti protingai ir sėkmė neišvengiamai ateis į jūsų gyvenimą.