Visi sėkmingi žmonės turi aiškią savo ateities viziją. Jie visada žino, kur eina, kur nori nueiti ir jie tuo gyvena. Neturint ateities vizijos labai sunku kažkur judėti. Dauguma žmonių neturi šios vizijos, todėl jų perspektyvos labai ribotos ir lengvai nuspėjamos, jie dirba darbą, kuris jiems nepatinka, yra blogos nuotaikos, nepatenkinti gyvenimu ir tiesiog plaukia pasroviui. O ar kada matėte žmogų, kuris užsiėmęs savo vizijos ir tikslų įgyvendinimu? Jis laimingas, entuziastingas ir visa tai tik todėl, kad jis turi susikūręs viziją ir juda jos link. Jis neapsiriboja kitų svajonėmis ir scenarijais, jis kuria tai, ką nori ir tai, kas jam patinka. Turite kuo aiškiau matyti savo ateitį. Pirmoji vizijos paskirtis – žinoti kryptį, kuria judėsite. Antroji paskirtis – motyvacija; jūsų asmeninis tikslas turi motyvuoti ir uždegti, o tai stipriai palengvina visą kelią.

Vienas iš geriausių būdų suformuoti savo viziją – gerai pagalvoti, kaip iš tikrųjų norite gyventi. Užduokite sau klausimus:

 1. Kokios norite sveikatos ir fizinės formos?
 2. Kur ir kaip norite gyventi? (Šalis, vietovė, namas, automobilis…)
 3. Kokią šeimą norite sukurti?
 4. Kiek norite uždirbti?
 5. Kaip norite uždirbti arba kokia veikla norite užsiimti?
 6. Su kokiais žmonėmis norite bendrauti?
 7. Kokių savybių norite?
 8. Kur ir kaip atostogaujate?
 9. Kokios norite reputacijos?
 10. Kokių norite vaikų?
 11. Ką norite sukurti, palikti po savęs?

Uždavę šiuos ir panašius klausimus ir nuoširdžiai į juos atsakę, matysite, kur norite nukeliauti. Nepatingėkite viso to užsirašyti, pasidėti ar pasikabinti matomoje vietoje, kad periodiškai akys sustotų ir jums primintų, kur keliaujate. Naudinga visa tai ne tik užsirašyti, bet ir vizualizuoti, taip daug geriau pajusite savo tikslus, visa tai pasieks pasąmonę, bei dar geriau motyvuos ir uždegs judėjimui pirmyn.

Pradėkite viską planuoti nuo to, ką norite pasiekti ir kur nukeliauti per visą savo gyvenimą. Šioje stadijoje tikslai turi būti labai dideli, tokie, kurie tikrai motyvuoja ir kuriuos pasiekę galėsite pasakyti, kad gyvenimą nugyvenote pilnavertiškai. Kitas etapas – nusistatyti tikslus trumpesniems laikotarpiams, tai yra dešimčiai metų, penkeriems metams. Šiame periode reikėtų užsibrėžti realistiškesnius tikslus, tokius, kuriais galėtumėte patikėti, nes labai sunku siekti to, kuo netikite. Tačiau jie taip pat turi ir motyvuoti. Rašydami tikslus ir kurdami savo ateities viziją prisiminkite, kad apribojimų nėra, vienintelis ribojimas jūsų gyvenime esate tik jūs. Jūs sugalvojate apribojimus, vėliau aplinkoje ieškote jiems patvirtinimų, o tai stipriai riboja užsibrėžiamus tikslus, matymą ir pasiekimus. Pasistenkite tai įvertinti ir nuolat keiskite savo įsitikinimus, apribojimus taip, kad jie jums padėtų, o ne trukdytų. Turėkite drąsos matyti tai, ką iš tikrųjų norite pasiekti.

Negalvokite, kad jeigu nesate apsisprendęs, kuo norite tapti, ką norite turėti, kaip norite gyventi, tai galite sau leisti neturėti ateities vizijos. Privalote visada turėti ateities viziją. Gali būti, kad žinote, jog norite būti sveikas, gerai sutarti  su aplinkiniais, jaustis laisvi finansiškai. To nori beveik visi. Tačiau jeigu nežinote kas yra gera finansinė padėtis, nežinote, kuo norite užsiimti, kur keliauti, tuomet įtraukite į savo viziją šiuos punktus ir tegul artimiausi tikslai būna pažinti save ir sužinoti, kas jūs ir ko norite. Visada klausykite savo širdies, jausmų. Finansinę padėtį visada galima ramiai atsisėdus apskaičiuoti. Atrasti savo pašaukimą yra šiek tiek sunkiau, tačiau nesvarbu, kokio esate amžiaus, jūs jau turite atitinkamos patirties, žinote, kokios sritys jums nepatinka, kodėl nepatinka, gal jau net bandėte ką nors daryti ir tuo metu jautėtės gerai, tačiau į tai neatkreipėte dėmesio. Paanalizuokite savo pomėgius, asmenines savybes ir išbandykite veiklas, kurios jums atrodo tinkamos.

Kai žmogus nežino, į kurį uostą plaukti, joks vėjas nebus palankus

Nuostabi ir daug pasakanti sentencija. Bet ką darydami turite žinoti, kodėl tai darote ir kur tai veda, kitu atveju veikla praranda prasmę, žmogus pasimeta gyvenime ir nežino, kur jis jį nuneš ir kokios bus to pasekmės. Turėdami ateities viziją jau žinosite, kur norite nukeliauti, tuomet visi veiksmai bus tikslingi, ieškosite būdų, kaip to pasiekti.