Skaitydami įvairius straipsnius, motyvuojančią literatūrą, dalyvaudami seminaruose, dažnai esame kviečiami ir skatinami būti lyderiais ir kaip pavyzdį dažniausiai mums pateikia įvairių garsių pasaulinių įmonių vadovus. Labai dažnai tokie kvietimai ir skatinimai klaidina žmones, nes dauguma tuomet pradeda siekti tapti vadovais. Lyderis arba vadovas yra žmogus, kuris priima svarbiausius sprendimus, organizuoja visą veiklą ir atitinkama žmonių grupė seka paskui jį. Ir čia iškyla klausimas ar tikrai visi gali būti lyderiais?

Pradėkime nuo to, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas. Visoje žemėje nerasime nei vieno žmogaus, kuris turėtu tas pačias savybes, patirtį, mąstymą, pomėgius… Vieni iš prigimties yra lyderiai, kiti –  menininkai, treti – analitikai, programuotojai ir t. t. Žmonės labai skirtingi, vieni yra gabesni vienose srityse, kiti kitose. Vieni gali lengvai tapti lyderiais per daug nieko neaukodami, kiti turi aukoti save, savo asmenybę, atitinkamas savybes, kurios yra naudingos kitose srityse ir vis tiek netampa gerais lyderiais. Apie lyderystę susimąsto daugelis, o ypač tie, kurie nėra patenkinti savo padėtimi visuomenėje, šeimoje, draugų rate, darbe. Jie įsitikinę, kad lyderio savybės padės patikėti savimi, pagerinti gyvenimo kokybę. Tačiau tai ne visada teisingas požiūris. Galbūt kai kuriais atvejais reikia išlavinti vieną ar kitą lyderio savybę, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę, tačiau tai nereiškia, kad būtina tapti lyderiu.

Kiekvienas žmogus nori būti laimingas, o tokiu jis bus tik tuomet, jei užsiims savo mėgstama veikla. Tuomet ir rezultatai bus geriausi, kokie tik gali būti. Todėl atsakymas į klausimą: „Ar tapti lyderiu?“, yra paprastas: tapkite, jeigu jums tai patinka ir lyderystė jums suteiks laimę. Visiems kitiems reikia siekti tapti ne lyderiais, o geriausiais savo srityje.

Kaip tapti geriausiam?

Būti geriausiam – reiškia būti geresniam už kitus. Tačiau jūs negalite tapti geriausi darydami tai, ką daro kiti . Turite susikurti savo kelią. Pagalvokime. Jeigu jūs užsiiminėjate kokia nors sporto šaka nuo 5 metų po 5 valandas per dieną ir jums dabar 15 ar 20 metų, greičiausiai jau esate daug pasiekęs, tačiau visada atsiras kas sportuoja nuo 3 metų arba turi išskirtinių genialių gebėjimų. Tokiu atveju norėdami tapti geriausias turite vienintelę išeitį– dirbti daugiau, negu dirba kiti, būti talentingas, turėti gerus trenerius, turtingus tėvus. Tačiau tai nėra geriausias kelias, nes daug faktorių nepriklauso nuo paties žmogaus.

Todėl ir reikalingas asmeninis kelias, unikali strategija, kuri leis tapti geriausiam. Tai padės padaryti savianalizė. Pažinkite save: savo stipriąsias ir silpnąsias puses, charakterį, gebėjimus, požiūrį… Kuo geriau save pažinsite, tuo lengviau suprasite, kas jums tinka, o kas ne. Nebandykite kažko kopijuoti arba tapti panašus į kažką, tai tik viską apsunkins. Galite pasimokyti iš kitų, bet išmoktos savybės ir įgūdžiai turi derėti su jūsų asmenybę, o ne ją laužyti.

Išsirinkite veiklą, kuri jums tinka ir patinka. Visiems aišku, kad geriausiam visose srityse būti neįmanoma. Net jeigu esate geriausias žmogus pasaulyje, vis tiek yra dalykų, kuriuos už jus kas nors atlieka geriau. Todėl nesistenkite apimti visko. Išsirinkite tai, kas jums artimiausia ir tobulėkite toje srityje.

Raskite tinkamus mokytojus. Savarankiškai tapti geriausiam labai sunku. Todėl, jeigu norite tapti geriausias, raskite tuos, kurie jums padės. Mokytojas nebūtinai turi būti geriausias, bet jis turi būti geresnis už jus, bent jau šiuo momentu. Daug lengviau ką nors pasiekti, kai matome pavyzdį ir mums nurodo trumpiausią kelią, kad nereikėtų kartoti svetimų klaidų.

Paskutinis žingsnis norint tapti geriausiam – praktika. Žinios yra labai svarbios, bet jos nepadės tapti geriausiam, tokiu tapsite tik naudodami žinias praktikoje. Skirkite daug laiko praktikai, juk tai jūsų mėgstama veikla, jums turi būti malonu ja užsiimti ir siekti tapti geriausiam.