Šiandien alkoholio vartojimas jau tapo norma. Niekas nenustemba, jeigu net ir mažiausiai progai pasitaikius atidaromas šampano butelis. Einant į svečius gražu yra atsinešti vyno ar konjako butelį, o ir namų šeimininkui priimta ką nors ištraukti iš savo baro. Daugelis žmonių nemato nieko blogo išgerti alkoholio vakare, savaitgalį arba per šventes. Ir iš pirmo žvilgsnio nekaltas pomėgis tampa įpročiu. Vieniems tai tampa penktadieniniu pasisėdėjimu su draugais namuose, bare ar klube, kitiems – vyno taure prie skanios vakarienės, tretiems – pora skardinių alaus po darbo, o kai kuriems ir iš vis nevaldomu įpročiu vartoti kiekvienai progai pasitaikius. Vienaip ar kitaip visi vartojantys patiria alkoholio daromą žalą.

Alkoholis daro žalą visam žmogaus organizmui. Kepenys, širdis, smegenys, lytinė sistema – visa tai pirmiausia patiria alkoholio daromą žalą. Spiritas puikiai tirpdo riebalus, todėl patekęs į kraują pirmiausia jis ištirpdo eritrocitų riebalinį sluoksnį. Šis sluoksnis reikalingas, kad eritrocitai lengvai praslystų vienas su kitu ir nesuliptų. Ištirpus sluoksniui, sulipę eritrocitai arterijoje ir venoje dar telpa lengvai, tačiau patekę į smulkius kapiliarus jie užstringa. Kapiliarai maitinantys smegenis gali praleisti tik po vieną eritrocitą. Sulipę eritrocitai užkerta kelią neuronų maitinimui ir šie, negavę deguonies, miršta. Kai neuronai miršta tūkstančiais, žmogus jaučia atsipalaidavimą.

Alkoholis ardo širdies raumens ląsteles. Širdies raumuo pasidaro nebe toks elastingas, širdis tampa silpnesnė ir todėl jai tenka dirbti sunkiau. Taip pat širdis pasidengia riebaliniu sluoksniu, kapiliarai užsikemša ir neduoda jai pakankamai maitinimo. Taip širdies audiniai pamažu yra, o tai padidina širdies infarkto tikimybę.

Kepenys yra žmogaus organizmo filtras, o nuolatinis alkoholio vartojimas apsunkina šio filtro darbą. Nedidelį alkoholio kiekį kepenys gali detoksikuoti, bet vartojant didesnius kiekius ir dažnai, kepenų ląstelės pavargsta ir pradeda apaugti riebalais, nebespėja atlikti savo darbo. Jeigu tai tęsiasi ilgą laiką, kepenyse pradeda žūti ląstelės, kurių vietoje atsiradęs jungiamasis audinys nebeatlieka savo funkcijos.

Alkoholis pažeidžia skrandžio darbą. Pakinta skrandžio mikroflora, o tai reiškia, kad maistas nevirškinamas pūva. Tuomet organizmas blogiau aprūpinamas maistingomis medžiagomis bei geriau nuodijamas.

Moteris turi gamtos dovaną gimdyti vaikus, bet su šia dovana ji taip pat gauna nemažą atsakomybę. Kiekvienos moters svajonė turėti sveikus vaikus, tačiau alkoholis tam ne tik kad nepadeda, bet ir labai trukdo. Alkoholis, patekęs į organizmą, patenka ir į lytinę sistemą. Moteris turi ribotą kiaušialąsčių skaičių. Vartojant alkoholį, dalis jų pažeidžiamos. Taip padidėja tikimybė pagimdyti nesveiką kūdikį. Vyro sėkla atsinaujina, tačiau alkoholis gadina ją esamu momentu ir ji bus blogos kokybės, kol visiškai neatsinaujins.

Apie alkoholio daromą žalą galima rašyti daug, tačiau reikia suprasti viena – alkoholis daro žalą visam žmogaus organizmui ir nėra tokios dozės, kuri būtu nekenksminga. Kai kurie alkoholiniai gėrimai turi ir teigiamų savybių, pvz.: vynas. Bet net ir jo daroma žala bet kuriuo atveju viršija naudą. Be to, tą pačią naudą galima gauti ir iš kitų sveikesnių produktų.

Nėra svarbu dėl kokios priežasties vartojate alkoholinius gėrimus. Dėl skonio, atsipalaidavimo, geresnės nuotaikos, kompanijos, pripažinimo ar šiaip blogo gyvenimo. Visada pagalvokite, ar verta ir ar nėra geresnių būdų. Juk vartodami alkoholį nuodijate save ir pamažu marinate ne tik savo, bet ir savo būsimų vaikų organizmus.

Kaip nustoti vartoti alkoholinius gėrimus?

Pirmiausia supraskite, kodėl jus geriate. O tuomet pašalinkite tą priežastį arba raskite alternatyvas. Jeigu geriate dėl skonio, paieškokite alternatyvų, jų šiais laikais tikrai daug. Atsipalaidavimui raskite užsiėmimą – tai gali būti veikla arba atpalaiduojančios procedūros, puikiai tinka sportas, skaitymas, muzikos klausymas, meditacija, masažas. Nuotaikai pakelti taip pat tinka užsiėmimai, koncertai, filmai. Kompanijoje galite gerti nealkoholinius gėrimus: arbata, sultys; ir nesvarbu, ką tuo metu geria kiti. Kalbant apie pripažinimą, tai ugdykite savivertę ir supraskite, kad jums nereikalingas kitų pripažinimas, o ypač tų, kurie jus pripažins tik jei gersite su jais. Taip pat verta prisiminti, kad geriama „ne iš gero gyvenimo“. Todėl patarsiu paimti savo gyvenimo vadžias į rankas ir susitvarkyti, nes jeigu jame bus daug skausmo, natūralu, kad ieškosite malonumų šaltinio. Gal jums nepatinka jūsų veikla, gal padėtis, o gal visą gyvenimą dirbote dėl kažko, bet tai pasiekę supratote, kad tai neatnešė jums tokio džiaugsmo, kurio tikėjotės. Alkoholis šių problemų neišspręs, tik dar labiau sustiprins. Nuo problemų nepabėgsite, jas reikia spręsti.